Pokračování Zaklínače je tady. Druhá řada oblíbeného seriálu slibuje svižný rozjezd a nával mytologické akce

Filip HouskaFilip Houska

witcher2

Foto: Katalin Vermes/Netflix

Henry Cavill v seriálu Zaklínač od Netflixu

0Zobrazit komentáře

Plán na dnešní večer je pro milovníky fantasy jasný. Netflix dnes po dlouhém čekání vypustil druhou řadu seriálu Zaklínač, na kterou v uplynulých měsících lákal několika trailery. K dispozici je osm nových dílů, v nichž se objevují postavy známé z první série – od samotného Geralta z Rivie či mladé pricenzy Cirilly až po mocnou čarodějku Yennefer a pěvce Marigolda.

Příchod druhé série Zaklínače (v originále The Witcher) doprovázely komplikace spojené s covidem, který brzdil natáčení. Spolu s tím bylo pro produkční týmy náročné i vytváření speciálních efektů. Dlouho navíc nebylo ani jisté, zda novinka dorazí na obrazovky ještě během letošního roku. Nakonec se ale vše podařilo.

Pokračování seriálového díla vychází – stejně jako první řada – z knižní předlohy polského spisovatele Andrzeje Sapkowského. Nyní se diváci ponoří do tajemného a monstry prošpikovaného světa inspirovaného knihami Krev elfů a Čas opovržení, ve kterém se mohou dočkat bojového výcviku princezny Cirilly i pokračující války mezi jižní říší Nilfgaard a Severskými královstvími.

Netflix dlouhodobě lákal na to, že druhá řada Zaklínače přinese „změny“. Ať už v rámci samotného děje, tak i technického zpracování. Ostatně o tom hovoří i první zahraniční recenze, které jsou vesměs kladné a zmiňují, že novinka naplno rozvíjí mytologii fantastického světa. I díky tomu má být seriál opět velmi zábavný a uzpůsobený tomu, aby diváky vtáhl do děje.

Ve srovnání s první sérií se má navíc svižně rozjíždět, respektive se nebude příběh stavět od nuly, jako to bylo v případě debutové řady, ale naopak se protagonisté ihned ponoří do akce. Všechny díly se stopáží okolo jedné hodiny jsou nyní ke zhlédnutí přímo na Netflixu – a evidentně se jim minimálně v Česku zatím daří, jelikož už je druhá řada pátým nejoblíbenějším seriálem dnešního dne.