Pomoc v době koronavirové. Airbnb ve spolupráci s hostiteli poskytne ubytování 100 tisícům lidí v první linii

Michal PtáčekMichal Ptáček

airbnb-founders

Foto: Airbnb

Zakladatelé Airbnb: Joe Gebbia, Nathan Blecharczyk a Brian Chesky

0Zobrazit komentáře

Koronavirová pandemie zasáhla celý svět a jak jednotlivci, tak firmy všech velikostí dělají cokoliv, aby její životní i ekonomické dopady co nejvíce zmírnili. S pomocí nyní přichází i známá ubytovací služba Airbnb, která v rámci aktuální krize poskytne po celém světě přes 100 tisíc svých ubytovacích kapacit lidem stojící v tzv. první linii. Typicky jde například o zdravotníky, hasiče a humanitární pracovníky, kteří jsou často nasazeni daleko od svých domovů.

Iniciativu COVID-19 Relief Airbnb spouští ve spolupráci s jednotlivými hostitely, kteří se do programu mohou přihlásit a svoji nemovitost pro tyto účely nabídnout, a to jak zdarma, se slevou či za plnou cenu. Ve všech případech se Airbnb vzdává všech ubytovacích poplatků.

„Zdravotníci a další lidé v první linii poskytují během koronavirové epidemie první pomoc a často i riskují vlastní životy. Víme, že po celém světě je bezpočet hostitelů, kteří chtějí své domovy těmto hrdinům nabídnout. Spojujeme se tedy s vládními agenturami, neziskovými organizacemi a naší mimořádnou hostitelskou komunitou, abychom v této složité době spolupracovali,“ komentuje novinku jeden ze zakladatelů Airbnb Joe Gebbia.

airbnb-hostitel

Hostitelé mohou své domovy nabídnout zdarma, se slevou i za plnou cenu. Ve všech případech se Airbnb vzdá klasických ubytovacích poplatků

První země, kde Airbnb iniciativu představilo, byla Francie a Itálie, tedy dosud nejvíce postižené evropské země, kde americká technologická společnost během prvního týdne ve spolupráci s hostiteli zpřístupnila přes 4 000 ubytovacích kapacit. Ti v případě zájmu o pomoc musí se svým ubytovacím zařízením splňovat přísné bezpečnostní a hygienické požadavky, které se řídí nově sestaveným protokolem. Ten Airbnb vytvořilo ve spolupráci s vládními a zdravotními organizacemi, například mezinárodním záchranným a zdravotním výborem, Americkým centrem pro prevenci chorob nebo Červeným křížem.

Mezi podmínky přijetí do programu patří například častější uklízení včetně dezinfikování prostor, používání jednorázových čistících prostředků, společenský odstup a minimálně 72hodinové rozestupy mezi ubytováním jednotlivých hostů. Domácnosti také musí být vybaveny antibakteriálním dezinfekčním prostředkem na ruce, jednorázovými rukavicemi a utěrkami, mýdlem na ruce, papírovými utěrkami, kapesníky a toaletním papírem. Kompletní bezpečnostní protokol zveřejnilo Airbnb zde.

Hostitelé, kteří tyto podmínky nesplňují a do programu nemohou být přijati, mohou přispět alespoň prostřednictvím finančního daru. Ten putuje přímo k jedné z partnerských organizací, které právě v boji proti COVID-19 pomáhají. Partneři dar využijí k rezervaci pobytů právě pro humanitární pracovníky, zdravotníky a záchranáře.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym