Populární fotoaplikace Prisma umí nyní přidávat umělecké filtry i do libovolného videa

prisma2
0Zobrazit komentáře

Pořizování a úprava fotografií se díky boomu kvalitních fotoaparátů v každém chytrém telefonu a díky mnoha aplikacím, kterým k inpiraci pomohl především Instagram, stalo v posledních letech absolutním fenoménem. Důkazem pro to je fakt, že se na technologii pro úpravu fotografií zaměřil i vývoj umělé inteligence, která je schopna rozpoznat například rysy obličeje, porovnat ho s jinými objekty, detekovat automaticky na fotografiích nebo ve videích a samozřejmě i pokročile upravit.

Posledním hitem se mezi aplikacemi, které to umožňují, stala Prisma od Prisma Labs Inc., která za první tři týdny po svém vydání získala neuvěřitelných 60 milionů aktivních uživatelů bez jakékoliv placené propagace. A to z prostého důvodu, na pořízené fotografie umí nasadit speciální filtry, které je promění v umělecké dílo – respektive je promění tak, že vypadají jako obrazové malby.

01_photomath_v3_camera_formula

Přečtěte si takéDíky nové verzi této appky si můžete spočítat matematické úlohy pouhým vyfocením příkladuDíky nové verzi této appky si můžete spočítat matematické úlohy pouhým vyfocením příkladu

Filtrů, které lze využít, je v aplikaci celkem 30 a až do včerejška bylo možné použít je pouze k fotkám. Prisma se ovšem rozhodla, že se pustí i do videa a tak pokud máte minimálně iPhone 6 a iOS 10, můžete si zkusit aplikaci filtrů i na až 15 sekundová videa. Zpracování pak probíhá okamžitě, podobně jako právě na Instagramu a plně offline, což je jedna z dalších novinek.

prisma

Momentálně je nová funkcionalita ve fázi betaverze a očekává se, že mimo nové filtry a možnosti editace přijde i podpora GIFů a delších videosekvencí. Pokud se na zpracovaná videa zadíváme blíže, lze stále vidět, že jsou přechody mezi jednotlivými sekvencemi trochu trhané a místy ztratí částečně svůj efekt – i proto jde ovšem o betaverzi.

Download: iOS / Android

Diskuze (0)

Novinka

Anonym