Potenciál se přelévá z Karlína do Holešovic, věří Portiva a za půl miliardy korun tam kupuje moderní kancelářský komplex

Peter BrejčákPeter Brejčák

astrid2

Foto: Astrid Offices

Komplex Astrid Offices vzniká na místě bývalé kosmetické továrny

0Zobrazit komentáře

Na parcele nacházející se na Dělnické ulici v pražských Holešovicích dlouhodobě stála továrna kosmetické značky Astrid. Výrobní závod však na stejném místě zanedlouho vystřídá komplex kancelářských a obytných budov, které jsou aktuálně ve výstavbě. Termín dokončení je plánovaný na začátek příštího roku a polovina dostupných kancelářských ploch již má svého nájemce.

Po dokončení výstavby administrativní budova Astrid Offices navíc změní i majitele. Česká investiční skupina Portiva za převzetí projektu zaplatí developerské společnosti UBM Development přibližně půl miliardy korun.

„Holešovice vnímáme jako růstovou pražskou lokalitu. Její potenciál by měla naplnit nová kancelářská výstavba přelévající se sem z Karlína a připravovaný rozvoj zóny Bubny-Zátory,“ popisuje výkonný ředitel skupiny Portiva Pavel Svoreň.

cam1-semifin-interactive-lightmix-2600×1734-min

Foto: Astrid Offices

Dokončení první etapy Astrid Offices je plánováno na začátek roku 2021

cam2-semifin-interactive-lightmix2-2600×1734-min

Foto: Astrid Offices

Komplex Astrid Offices vzniká na místě bývalé kosmetické továrny

Astrid Offices v pěti nadzemních podlažích nabídnou přes 3 500 metrů čtverečních pronajímatelných kancelářských ploch. Celý projekt je přitom stavěný podle standardu udržitelnosti LEED Gold, který klade důraz na efektivní hospodaření s vodou i energiemi, kvalitní vnitřní prostředí nebo zohledňování životního prostředí i při výběru materiálů a samotné výstavbě.

Mezinárodní architektonické studio Bogle Architects kvůli těmto požadavkům do projektu zapracovalo například společnou zelenou střešní terasu nebo využití velkoplošného prosklení s použitím venkovních vertikálních lamel a horizontálních žaluzií na fasádě zajišťující dostatečný přístup denního světla. Součástí projektu jsou i dvě patra podzemních garáží, nabíjecí stanice pro elektrokola, kolárna s myčkou, coworking či restaurace.

Ve druhé etapě, jejíž dokončení je plánováno na rok 2023, se součástí areálu stane kromě kancelářské budovy také rezidenční projekt Astrid Garden se 110 byty. Na tuto etapu se však kontrakt Portiva s UBM Development nevztahuje, skupina se totiž zaměřuje jen na komerční nemovitosti.

reception-2600×1734-min

Foto: Astrid Offices

Vizualizace recepce Astrid Offices

sample05-2600×1734-min

Foto: Astrid Offices

Ve druhé etapě projektu v komplexu přibyde 110 bytových jednotek

„Komerční nemovitosti jsou v rámci naší investiční strategie vnímány jako nejkonzervativnější součást portfolia. V následujících letech proto v této oblasti plánujeme další růst,“ uvedl Svoreň s tím, že Astrid Offices je pro Portivu prvním z projektů, kterými se postupně plánuje etablovat v segmentu prémiových kanceláří.

Kromě toho se však zajímá mimo jiné i o obchodní centra. Na tomto poli učinila první krok již na sklonku loňského roku 2019, kdy akvizicí v jihomoravských Ivančicích zahájila nákup balíku obchodních parků za 2 miliardy korun. Vedle toho se skupina Portiva věnuje také obnovitelným zdrojům a investicím do startupům, přičemž v loňském roce plánovala překonat v tržbách miliardu korun.

astrid-ext-fin-2600×1732-min

Foto: Astrid Offices

Vizualizace budovy Astrid Offices v pražských Holešovicích

Diskuze (0)

Novinka

Anonym