Pracoval v Netflixu, SpaceX a naposledy v Kiwi.com. Z jeho vedení teď David Pavlík odchází, aby se mohl věnovat rodině

pavlik2Insider

Foto: Kiwi.com

David Pavlík opouští brněnský startup Kiwi.com

0Zobrazit komentáře

Je to již více než dva roky, kdy vedení českého travel startupu Kiwi.com posílil David Pavlík, který se usadil na pozici šéfa informatiky (Chief Information Officer). Pro tuzemskou firmu to byla velká posila, jelikož má devětatřicetiletý Pavlík dlouholeté zkušenosti z vesmírné firmy SpaceX Elona Muska, kde pracoval na kosmické lodi Dragon, stejně jako z Amazonu nebo ze začátků Netflixu. Důvodem jeho předloňského návratu domů tehdy bylo obrovské pracovní nasazení a neustálý zápřah, který dovedl Pavlíka k přehodnocení priorit.

Teď své priority zlínský rodák přehodnotil znovu a rozhodl se svou štaci v Kiwi.com ukončit. Jeho další destinací bude soukromý odpočinek, v rámci něhož se chce po letech vysokého pracovního nasazení věnovat rodině. Podle něj i šéfa Kiwi.com Olivera Dlouhého tedy za odchodem nestojí problémy z posledních měsíců související s koronavirem, ale čistě osobní rozhodnutí.

„V Kiwi.com jsem strávil krásné dva roky, poznal skvělé lidi a naučil se plno nových věcí. Jsem moc rád, že mi Oliver a Jozef Képesi před dvěma lety dali šanci. Před pár týdny jsme s rodinou začali přemýšlet co dál, a dohodli se, že si dáme společně léto a pak se uvidí. Osobně bych ale chtěl dále pokračovat se zkušenostmi, co jsem v Kiwi.com nabyl, ale zároveň se začít věnovat znovu více engineeringu,“ říká ke svému odchodu pro CzechCrunch David Pavlík.

David Pavlik Kiwi.com_SMALL

David Pavlík

Ještě před Kiwi.com dostal Pavlík lukrativní nabídku od Netflixu, aby se do něj po letech vrátil, tu ale odmítl a místo toho se přesunul do brněnského startupu, kde spolupracoval na pozici CIO s nejužším vedením. „Jeho pohled do toho, jak fungují největší technologické firmy, hodně ovlivnil jak moje rozhodování, tak rozhodování celého managementu, a posunul Kiwi.com na další úroveň,“ komentuje pro CzechCrunch Pavlíkův přínos šéf a spoluzakladatel Kiwi.com Oliver Dlouhý.

„Chápu, že jakýkoliv odchod senior manažera z travel firmy bude v této době vypadat podezřele, ale z naší strany to opravdu nesouvisí s koronavirem,“ doplňuje Dlouhý a zároveň tvrdí, že je Kiwi.com na cestě k plnému obnovení provozu a že se startupu daří především v Evropě růst výrazně rychleji než trh. Dál se ale musí potýkat s velkým náporem zákazníků, kteří po něm žádají jako odškodné za zrušené lety stovky milionů eur.

Další kroky Davida Pavlíka zatím nejsou známy. Podle jeho slov si bude minimálně na příštích pár měsíců užívat volna a poté by se mohl posunout znovu do jedné z předních českých firem nebo k vlastnímu podnikání. I Česko jako takové je pro něj ostatně po 15 letech strávených v Silicon Valley poměrně výraznou změnou. Věnovat by se teď mohl vedle odpočinku minimálně své zlínské firmě Kancelář bez hranic, která zajišťuje správy nemovitostí na dálku.

oliver-dlouhy-kiwi.com3

Foto: Kiwi.com

Oliver Dlouhý, zakladatel a CEO Kiwi.com