Pracovat hybridně je výzva. Brněnský startup ji pomáhá řešit Samsungu, Heurece i ShipMonku

Jihomoravské Ofisly má po dvou letech na trhu zákazníky zvučných jmen. V expanzi do zahraničí a se škálováním produktu mu teď pomůže i nový investor.

Peter BrejčákPeter Brejčák

ofisly-founders

Foto: Ofisly

Zakladatelé Ofisly Jan Slováček a Filip Klečka

0Zobrazit komentáře

Pandemie koronaviru donutila lidi pracovat z domova a některé firmy si uvědomily, že může jít o dlouhodobě zajímavý pracovní benefit. Proto naskakují na trend hybridní práce a s nastavením jim pomáhá brněnské Ofisly. Podívejte se na telegrafický souhrn nové startupové investice.

Zainvestovaný startup: Ofisly

Kdo investuje: Fond Novira Capital (propojení fondu a startupu proběhlo mimo jiné díky inovační agentuře JIC), který v rámci letošních Startup Awards od CzechCrunche získal ocenění za investiční trefu roku.

Kolik a v jakém kole: Řádově miliony korun, pre-seed.

Sídlo startupu: Brno

Zakladatelé: Jan Slováček (CEO) a Filip Klečka (CTO). Spolužáci a absolventi brněnského VUT.  Začínali programováním webových stránek a jednoduchých aplikací pro B2B zákazníky, díky tomu se dostali i k nápadu na Ofisly.

Co startup dělá: Svým zaměřením reaguje na posilující trend hybridního způsobu práce, kdy zaměstnanci pracují částečně z domova a částečně z kanceláře. Právě hybridní režim představuje nové výzvy pro efektivní využívání a organizaci kancelářských prostor. Aplikace vznikla ve spolupráci s office manažery, kterým pomáhá získat přehled o vytíženosti kanceláří, šetřit náklady za pronájem, rozhodovat se v reálném čase na základě dat a optimalizovat využití prostor. Ofisly působí na trhu od roku 2021 a pomáhá firmám jako Samsung, Heureka Group, Société Générale, BDO nebo ShipMonk. Spolupracuje s Jihomoravským inovačním centrem a v letošním roce firma získala podporu od programu Ment2Grow zaměřeného na rostoucí B2B startupy.

Jak je startup velký: Desítky zákazníků, v týmu má pět lidí.

Proč je to zajímavé a jaký je potenciál: „Věříme, že Ofisly má potenciál změnit způsob, jakým firmy spravují své kancelářské prostory. Proto jsme rádi, že je můžeme investičně podpořit na cestě k zahraniční expanzi,“ komentuje Vít Vrba z Novira Capital.

Na co startup plánuje využít investici: Hlavním cílem je zahraniční expanze spolu s vytvořením škálovatelného modelu.

Vše o startupových investicích

  • Co se aktuálně děje? České startupové investice přehledně jednou měsíčně v newsletteru CCVC.
  • Kdo již investici získal? Všechny investice posledních let najdete v databázi v CC+.
  • Co se děje na trhu? Hlubší vhled a analýzy dat souhrnně za uplynulý rok jsou součástí výběru CC25, pětadvacítky startupů, jež se vyplatí sledovat.
  • A kdo vůbec investuje? Více než stovka zástupců investorů a fondů v komplexní databázi v CC+.

Rubriku Startupy podporujíjt-retina

Diskuze (0)

Novinka

Anonym