Pražská investiční skupina Rockaway se pouští nového projektu z oblasti přenosu lékařských dat

Filip HouskaFilip Houska

rockaway

Investiční skupina Rockaway, pod kterou spadají významné české společnosti jako Mall.cz, CZC.cz nebo Invia, opět rozšiřuje své portfolio. Stává se finanční a strategickou součástí nového projektu týkajícího se telemedicíny, tedy online přenosu lékařských informací, kterou nově začíná prosazovat internetová lékařská poradna uLékaře.cz.

Rockaway s Jakubem Havrlantem v čele investuje do poměrně zajímavého odvětví. Telemedicína se postupně dostává pod kůži běžným lidem, především však ve Spojených státech a zemích Skandinávského poloostrova, kde se lékaři snaží řešit zdravotní péči a výměnu specifických dat na dálku. Nyní by se tento trend měl seriózněji prosazovat i v Česku.

macbook

Přečtěte si takéUž za pár dní Apple představí úplně nový MacBook Pro s novým designem

K tomu se ostatně vyjádřil i MUDr. Tomáš Šebek, zakladatel platformy uLékaře.cz, jež je jednou z největších online poradenských služeb zabývající se medicínou a čítá přes 200 aktivních lékařů s různým zaměřením.

„Základna pacientů, kteří přes uLékaře.cz hledají řešení zdravotního problému, neustále roste. Máme ty nejlepší předpoklady být první volbou pro pacienty v rámci vzdálených lékařských konzultací a v případě složitějších diagnóz i zajistit efektivní řešení v partnerském zdravotnickém zařízení. Ve spolupráci s investiční skupinou Rockaway a již existujícími zdravotnickými zařízeními máme ambice se komplexně postarat až o 10 miliónů pojištěnců,“ řekl.

Právě Rockaway se stává tak stává součástí nového projektu, kterému chce pomáhat s aktivním a bezproblémovým strategickým a finančím rozvojem a chce ho dostat se v několika příštích letech na hranici 10 milionů pacientů, kteří budou moci konzultovat online svůj lékařský stav a objednávat se k relevantním lékařům.

ulekare

K celé situaci se vyjádřil šéf startupové divize Rockaway Ventures, Viktor Fischer:

„Naší strategií je přinášet tradičním odvětvím online alternativu, aby je lidé mohli využívat i v internetovém prostředí, které se stalo nedílnou součástí našich životů. Jsme přesvědčeni, že zdravotnictví je oborem, který si svou online dostupnost zaslouží a lidé na ni už čekají. Telemedicína pro nás byla zajímavá od začátku, ale doteď jsme nenarazili na projekt, kterému bychom opravdu důvěřovali. Až vize a hlavně tým, který stojí za uLékaře.cz, nás přesvědčil.“

U nás se podobným projektům evidentně daří

V Česku na podobné bázi dosud fungoval především portál ZnamyLekar.cz, který se soustředí na budování databáze všech lékařů po České republice, s možností objednat se k nim pomocí online rozhraní. Portál patří polské společnosti DocPlanner, která získala v minulém roce 150 milionů korun od české investiční společnosti Enern a také přes 245 milionů od fondu EBRD.