Pražský kapitálový fond chce investovat až 1,6 miliard korun do středoevropských startupů

startup

Během tří následujících let se chystá tuzemský venture kapitálový fond Springtide Ventures sídlící v Praze investovat mezi 40 a 60 miliony eur, tedy až 1,62 miliard korun do 15-20 startupů ze střední Evropy a Izraele. Tím by se vedle například Credo Ventures zařadil mezi největší fondy v centrální Evropě.

Jednotlivé investice by neměly přesáhnout 5 milionů eur a zároveň jít výrazně níže, než pod 1 milion. Mezi jejich typické investice patří firmy, které fungují první až druhý rok a chtějí expandovat na trhy v USA, UK a dalších rozvinuté oblasti v Evropě. Fond pak finančně i technicky spolupracuje se skupinou KKCG, která mimo jiné drží podíl například v Sazce nebo Vítkovickém hutním průmyslu.

squared

Přečtěte si takéCisco investuje stovky milionů do nástroje, který chce konkurovat populárnímu Slacku

Investice prozatím získala herní vývojářská firma Geewa pod kterou patří jedna z nejpopulárnějších mobilních online her Pool Live Tour, Cleerio vytvářející chytré mapy propojené s databázemi firem, Cloud4com poskytující virtualizaci datových center nebo portálu NejRemeslnici.cz, který funguje jako katalog řemeslníků s jejich hodnocením a který v minulém roce navštívilo na 1 milion uživatelů s 50 tisíci poptávkami.

Marek Jablonský, výkonný ředitel Springtide Ventures pak dodává:

„Naše mise spočívá v tom, že pomáháme odvážným podnikatelům budovat významné a perspektivní společnosti. Věříme, že se díky našim investicím podaří vytvářet trvalé hodnoty. Ty jsou založeny na silném partnerství s podnikateli, kterým poskytujeme podporu, jejich obchodními partnery a našimi spolu-investory.“

Vaclav Bedrich

Spoluzakladatel CzechCrunche, nadšenec do byznysu, designu, kryptoměn, cestování a nejrůznějších technologií.

Spoluzakladatel CzechCrunche, nadšenec do byznysu, designu, kryptoměn, cestování a nejrůznějších technologií.