Pražský kapitálový fond chce investovat až 1,6 miliard korun do středoevropských startupů

startup
0Zobrazit komentáře

Během tří následujících let se chystá tuzemský venture kapitálový fond Springtide Ventures sídlící v Praze investovat mezi 40 a 60 miliony eur, tedy až 1,62 miliard korun do 15-20 startupů ze střední Evropy a Izraele. Tím by se vedle například Credo Ventures zařadil mezi největší fondy v centrální Evropě.

Jednotlivé investice by neměly přesáhnout 5 milionů eur a zároveň jít výrazně níže, než pod 1 milion. Mezi jejich typické investice patří firmy, které fungují první až druhý rok a chtějí expandovat na trhy v USA, UK a dalších rozvinuté oblasti v Evropě. Fond pak finančně i technicky spolupracuje se skupinou KKCG, která mimo jiné drží podíl například v Sazce nebo Vítkovickém hutním průmyslu.

squared

Přečtěte si takéCisco investuje stovky milionů do nástroje, který chce konkurovat populárnímu SlackuCisco investuje stovky milionů do nástroje, který chce konkurovat populárnímu Slacku

Investice prozatím získala herní vývojářská firma Geewa pod kterou patří jedna z nejpopulárnějších mobilních online her Pool Live Tour, Cleerio vytvářející chytré mapy propojené s databázemi firem, Cloud4com poskytující virtualizaci datových center nebo portálu NejRemeslnici.cz, který funguje jako katalog řemeslníků s jejich hodnocením a který v minulém roce navštívilo na 1 milion uživatelů s 50 tisíci poptávkami.

Marek Jablonský, výkonný ředitel Springtide Ventures pak dodává:

„Naše mise spočívá v tom, že pomáháme odvážným podnikatelům budovat významné a perspektivní společnosti. Věříme, že se díky našim investicím podaří vytvářet trvalé hodnoty. Ty jsou založeny na silném partnerství s podnikateli, kterým poskytujeme podporu, jejich obchodními partnery a našimi spolu-investory.“

Rubriku Startupy podporujíjt-retina

Diskuze (0)

Novinka

Anonym