Premiéra Black Widow se blíží a Disney přichází s novým trailerem. Ukazuje v něm hrdinčino dětství i nálož akce

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

disney-black-widow-scarlett-johansson

Foto: Disney

Scarlett Johansson a Florence Pugh ve filmu Black Widow

0Zobrazit komentáře

Disney se nedávno postaralo o malé pozdvižení ve filmovém světě, když ohlásilo, že očekávaný blockbuster Black Widow pošle současně do kin i na streamovací službu Disney+. To navzdory tomu, že ještě o několik týdnů dříve studio ujišťovalo, že takový scénář rozhodně nenastane. Zatímco pro distributory to může znamenat nebezpečný trend, diváci se díky tomu konečně dočkají první velké marvelovky od posledního Spider-Mana. Podle nového traileru je na co se těšit.

Black Widow měla mít premiéru původně už v květnu loňského roku. Ještě koncem března, kdy vyšel „finální“ trailer a ve Spojených státech se objevily první případy koronaviru, někteří komentátoři od filmu očekávali první velký spektákl sezóny. O týden později už v zemi byla zavřená většina kin a zpětně se poznámky o „minimálním dopadu pandemie na návštěvnost“ jeví jako zcela šílené.

Superhrdinský snímek se tedy postupně přesouval na listopad roku 2020, pak na letošní květen a nakonec na 7. červenec, kdy Black Widow opravdu dorazí, do sálů i na obrazovky současně. Stále přitom není vůbec jasné, jak hybridní cesta k úspěchu u titulu za více než 200 milionů dolarů bez započítání drahé reklamy vypadá. Podle informací magazínu Variety byl proti i hlavní producent Marvelu Kevin Feige.

black-widow

Foto: Disney

Black Widow v kinech uvidíme už v létě

Přesto jsme nyní tam, kde jsme, a studio vydalo nový trailer Black Widow lákající do kin nebo ve stejnou dobu k obrazovkám doma. Jakkoliv je způsob distribuce kontroverzní, samotné záběry ve většině fanoušků vyvolávají nadšení. Superschopnosti hrdinky Natashy Romanovové sice zahrnují jen absenci stárnutí, velkou fyzickou odolnost a schopnost se rychleji regenerovat, to jí ovšem dovoluje se účastnit těch největších akčních scén.

Minimálně stejně zajímavé jako vzrušující honičky a souboje jsou pak odkazy na děj. Pro znalce komiksového kánonu to úplně platit nemusí, většina ostatních diváků ale dosud o hrdince pojmenované po extrémně jedovatém pavoukovi ví jen minimum. Jednou z nejcharakterističtějších vlastností Black Widow za více než deset let na plátně dokonce bylo to, jak málo známý její život před Avengers je.

Hlavní děj nového filmu se odehrává mezi událostmi Captain America: Civil War a Avengers: Infinity War, kdy byla Natasha na útěku před svou minulostí. Proto ostatně z jejích úst v traileru zaznívá poznámka o „nedokončených záležitostech“. Někdejší agentka KGB se po dlouhé době setkává se svojí kolegyní, kterou vnímá jako sestru a s níž společně prošla náročným tréninkem a modifikacemi ze strany ruské vlády.

Black Widow se podívá až do Natashina dětství a provede nás většinou jejího života až do bodu, kdy se konečně rozhodne se svou těžkou minulostí vypořádat. Podle Scarlett Johansson se zde ikonická hrdinka před diváky poprvé objevuje jako postava s kompletní, silnou motivací. „V Black Widow je Natasha vyspělou ženou, která aktivně činí zcela nezávislá rozhodnutí,“ řekla herečka magazínu Entertainment Tonight.

Podle náznaků v traileru se to bude dít v návaznosti na ztrátu její metaforické rodiny špionů. Jak zmiňuje magazín ScreenRant, motivace Natashi se ve všech filmech s Avengers točila kolem snahy být lepší, než jakou byla dříve. My se v červenci konečně blíže dozvíme, co to znamená a jak svůj charakterový oblouk dovrší. Nyní víme jen to, že velkou roli při tom budou hrát emoce, ale snad ještě víc složité souboje na zemi i ve vzduchu.

Black Widow měla původně odstartovat čtvrtou fázi Avengers, kvůli pandemickým změnám ale už vyšly seriály WandaVision a The Falcon and the Winter Soldier. Pro mnohé však vydání v současném kontextu bude jistě znamenat výraznější zážitek. Obzvlášť po zhlédnutí nového traileru je jasné, že zvažovat pouze domácí projekci bude pro fanoušky Marvelu stejně nepřijatelné jako další odsunutí premiéry.

Devátého července, kdy se má Black Widow objevit v kinech, by už snad mohly být alespoň v omezeném režimu otevřené i sály v Česku, hlavně pro multiplexy tak půjde o zásadní datum. Ačkoliv se u nás loni na plátna podívaly filmy Tenet a Mulan, marvelovský blockbuster by po více než roce mohl být takřka prvním filmem, který jim do sálů přivede velké počty diváků. Fakt, že by šlo o určité rozloučení s důležitou postavou největší filmové franšízy současnosti, celé situaci přidává zajímavou atmosféru.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym