Přepychové bydlení přímo nad Vltavou. Na Meandru u Prahy vyroste 15 luxusních vil šetrných k životnímu prostředí

na-meandru6

Foto: Luxent

Luxus nad Vltavou. Tak by se dal nazvat nový projekt 15 jedinečných vil v obci Řež

0Zobrazit komentáře

Mezi nejsilnější trendy v oblasti rodinného bydlení dnes můžeme zařadit i prvky zaručující soběstačnost domu, se kterými jdou ruku v ruce chytré technologie. Ekologické a zároveň chytré jsou i domy stavěné v rámci developerského projektu Na Meandru, který přináší patnáct unikátních vil tyčících se přímo nad Vltavou.

Není tomu tak dávno, co jsme vám představili unikátní projekt hyperluxusních vil na Praze 6, jejichž výstavba si vyžádá částku přesahující jednu miliardu korun. O luxusní bydlení je v Praze a jejím blízkém okolí stále větší zájem, a proto přibývá developerských projektů, které se zaměřují na stavbu pokrokových domů, ve kterých majitelé naleznou vysoký luxus, klid a také technologické výdobytky poslední doby.

na-meandru2

Foto: Luxent

Domy mají co nejvíce souznít se zahradou i okolní přírodou

Jedním z takových projektů jsou i vily Na Meandru, soubor luxusních vil budovaných na skalním ostrohu, který je jádrem meandru Vltavy u obce Řež. Ta leží přibližně půl hodiny jízdy autem severně od Prahy a je tak pro mnoho lidí atraktivním místem, kde se usadit. Pozemky, na kterých jsou vily stavěny, se nachází v okrajové blízkosti skalního převisu, přibližně 50 metrů nad řekou, a všechny parcely nabízí jedinečný výhled na koryto řeky a její daleké okolí.

Nevšední stavební pozemky doslova volaly po vybudování nevšedních nemovitostí. Architektonické návrhy vil z pera architektonického studia Kreatier, za kterým stojí Barbora Jozová a Vladislava Zikešová, dbají na harmonii objektu s okolní přírodou. Vily vyrostou na slunné stráni a díky velkoformátovým oknům a jejich převážně jižní, východní a západní orientaci si budou majitelé moci vychutnávat nejen bohaté výhledy do všudypřítomné zeleně, ale i téměř nepřetržitý přísun světla a slunečních paprsků.

citicape-house-4

Přečtěte si takéNejvětší živá zeď Evropy. Londýn chystá novou majestátní budovu, která má pohltit až osm tun oxidu uhličitého ročněNejvětší živá zeď Evropy. Londýn chystá novou majestátní budovu, která má pohltit až osm tun oxidu uhličitého ročně

Vily budou mimo standardní pokoje a koupelny vybaveny i luxusním zázemím, jako jsou sauny a fitness či relaxační zóny. V rámci snahy o co největší propojení domu se zahradou a okolní přírodou nabídnou také řadu prostor s otevřenou střechou. Terasy najdeme přímo u domu, na střeše a nechybí ani ochoz kolem ložnic v horních patrech. Samozřejmostí jsou vlastní garáže, technické místnosti, šatny a další.

na-meandru5

Foto: Luxent

Každý z domů bude mít své soukromí

Domy budou nabízeny ve čtyřech úrovních provedení, od 4+kk až po 6+kk a jejich řešení budou majitelé moci sami ovlivnit. Od zvolené úrovně se následně odvíjí i cena za jednu nemovitost. Každá vila bude orientována do vlastní zahrady a příjezdové cesty jsou řešeny tak, aby bylo dosaženo co možná největšího soukromí.

Samostatně a bez plýtvání

Vily však nejsou zajímavé pouze pro svou architekturu a lokalitu, ale také pro své technologické vybavení. Jan Turek, developer celého projektu, je specialistou na nezávislou energetiku a své zkušenosti se zde pokusil uplatnit v maximální možné míře. Domy projektu Na Meandru hospodaří nejšetrněji a nejefektivněji se sluneční energií i vodou.

na-meandru9

Foto: Luxent

Moderní technologie jdou ruku v ruce s designovou architekturou i šetrností k přírodě

Topení a chlazení domů je řešeno pomocí tepelných čerpadel systému země/voda, které nevyužívají pouze energii ze zemních vrtů, ale také odpadní teplo, které z domu vychází. Tento systém je navíc kombinován se systémem baterií a fotovoltaických panelů zakomponovaných do zelených stěn domů.

Celý systém má na starosti topení, ale také ohřev vody sloužící pro potřeby domu, spotřebičů i pro ohřev bazénů. Odpadní voda není posílána rovnou do kanalizace, ale je z ní získáváno odpadní teplo a spolu se zachytávanou dešťovkou slouží pro zálivku zahrady.

Mimo moderních systémů pro vytápění a ohřev vody budou všechny vily ve větší či menší míře vybaveny prvky chytré domácnosti. Díky nim budou vily inteligentně regulovat některé prvky domu. Například větrání bude automaticky regulováno na základě toho, zda bude v domě někdo přítomen, či nikoliv. Dům bude také automaticky ovládat rolety instalované v oknech.

na-meandru10

Foto: Luxent

Moderní systém ohřevu vody pomocí fotovoltaiky se stará i o ohřev bazénů

Jak již bylo řešeno, domy budou slunci exponovány po většinu dne, a proto byla systému rolet věnována zvýšená pozornost. Automaticky by mělo být ovládáno i osvětlení domu a také systém chlazení a solární systémy.

Developerský projekt Na Meandru získal stavební povolení v listopadu a nyní by již měly probíhat první pozemkové úpravy. Výstavba se naplno rozběhne na jaře příštího roku a vily budou pro své majitele připraveny ke konci roku 2021.

Podle informací realitní kanceláře Luxent, která je výhradním prodejcem vil, jejichž ceny mohou jít až do nižších desítek milionů korun, lze již nyní vily Na Meandru rezervovat.

DCIM100MEDIADJI_0208.JPG

Foto: Luxent

Pohled na stavební pozemky projektu Na Meandru

na-meandru6

Foto: Luxent

Luxus nad Vltavou. Tak by se dal nazvat nový projekt 15 jedinečných vil v obci Řež

na-meandru8

Foto: Luxent

Bydlení nabízí prvky chytré domácnosti i soběstačné získávání energie

Diskuze (0)

Novinka

Anonym