Prequel Hry o trůny je tady. Upoutávka Rodu draka naznačuje cestu k občanské válce ve Westerosu

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

ccwatch-1

Foto: HBO

Prequel fenoménu Hra o trůny se ukazuje v novém traileru

0Zobrazit komentáře

Je tady páteční podvečer a s ním další vydání newsletteru CC Watch, kde shrnujeme nejzásadnější dění ve filmovém a televizním světě, upozorňujeme na zajímavé trailery a doporučujeme, co si pustit. V uplynulém týdnu se film poprvé doslova vydal do vesmíru, Rusové totiž na ISS poslali režiséra a herečku natočit hraný snímek. U nás na Zemi mezitím vyšel první trailer na prequel Hry o trůny a zjistili jsme, že nejzajímavější postava WandaVision dostane vlastní seriál.

Tím ale zajímavé zprávy zdaleka nekončí. Do Evropy totiž dorazilo HBO Max a s ním nový způsob distribuce filmů v kinech. Na velkém plátně se pak brzy objeví Peter Dinklage v romantickém historickém muzikálu. Samozřejmě jsme nezapomněli ani na tipy ke sledování, kde nabídneme ruský dopingový skandál nebo nejdražší český loutkový film.

Aby vám naše shrnutí a doporučení propříště neuniklo, můžete se k odběru newsletteru CC Watch přihlásit zde.

***

Co hýbe světem filmu a televize

Rusové se vydali do vesmíru natáčet film: Už poněkolikáté v historii se jim tak v závodech o dobývání vesmíru podařilo porazit Američany, kteří svůj filmový projekt z oběžné dráhy s Tomem Cruisem teprve chystají. Několik vesmírných prvenství si Rusko připsalo už za doby Sovětského svazu, kdy do vesmíru poslalo první satelit, první zvíře, prvního člověka i první ženu. O pár desítek let se připojuje první civilní posádka s cílem na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) natočit film. Tříčlenná posádka na dvanáctidenní misi vyrazila v úterý dopoledne.

Režisér, herečka a kosmonaut, pečlivě vybraní a vytrénovaní, zde natočí hlavní část snímku s pracovním názvem Vyzov (Výzva). Podle zveřejněných informací to má být drama pojednávající o náročné chirurgické operaci zraněného kosmonauta, jenž by nepřežil cestu na povrch planety. V dohledné době se pak na ISS chystají i režisér Doug Liman a herec Tom Cruise, kteří zde chtějí natáčet několik scén pro zatím úzce utajovaný sci-fi blockbuster.

HBO Max vstupuje do Evropy, na Česko přijde řada brzy: HBO Max nahrazuje stávající streamovací službu HBO GO novým přehrávačem, vyšší kvalitou a větší knihovnou. Za tři týdny dorazí do Skandinávie a Španělska, přičemž pro nás je podstatné, že to bude za stejné nebo o trochu nižší ceny, než měla předchozí služba. Česko je na řadě počátkem příštího roku a je možné, že s příchodem HBO Max dostaneme více za méně peněz. Možná ještě zásadnějším aspektem je pak nová distribuční strategie studia Warner Bros., spadajícího pod stejnou firmu jako HBO. Snímky nově zamíří na internet už 45 dnů po premiéře v kinech.

Na co jsme zvědaví

V průběhu Hry o trůny se často odkazovalo do doby minulé, kdy sedmi královstvím vládli Targaryenové. Nový seriál Rod draka, který se teď ukázal v první upoutávce, nás zavede do doby 200 let před bojem o Královo přístaviště, přímo doprostřed éry, kdy jejich dynastie dominovala. Kromě nových tváří a několika krátkých akčních scén přitom video láká hlavně voice-overem. Targaryenové se dostali k moci ne díky snům, ale díky drakům.

Trochu více informací můžeme odvodit ze známé předlohy chystaného seriálu, knihy Oheň a krev. Ta se zaměřuje na jednu z nejdivočejších částí celé historie Targaryenů. Zahrnuje jak vytvoření Železného trůnu Aegonem Dobyvatelem, tak následné soupeření o něj vedoucí až k občanské válce zvané Tanec draků. Železný trůn, který se objevuje na konci traileru, bude každopádně opět hlavním hybatelem děje, když o něj budou postavy soupeřit.

Podobně jako v dřívějším seriálu tak nejspíš zpočátku uvidíme hlavně složité představování světa v jiném stavu, než ho diváci znají. To naznačuje mnoho nových tváří, z nichž hlavní je Daemon Targaryen. Jeho komplikovaný vztah s bratrem i královým pobočníkem bude mít výrazný podíl na rozpoutání Tance draků. Dalšími významnými jmény je král Westerosu Viserys I., jeho dcera a možná následnice trůnu Rhaenyra a v neposlední řadě Lady Mysaria, milenka Daemona a postava s rolí podobnou Varysovi z Hry o trůny.

***

Další zprávy, tipy na novinky a trailery, na něž jsme zvědaví, výběr zajímavých filmů i seriálů, které stojí za vidění, či osobní tip osobnosti českého byznysu najdete v kompletním, dvacátém-osmém vydání newsletteru CC Watch.

Pokračování nového newsletteru CC Watch si můžete přečíst zde.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym