Prvorepubliková atmosféra a zahrada. Vila v pražské Hradešínské ulici se změnila v kavárenskou oázu

Červen je v plném proudu a s teplým počasím přichází i čerstvá várka novinek z české gastronomické scény v podobě newsletteru Deli.

vila-63-nahled

Foto: Vila 63

Vila v Hradešínské se proměnila na kavárnu a eventový prostor v režii Café Jen

0Zobrazit komentáře

Oblíbená vršovická kavárna Café Jen na konci května oslavila svou první dekádu. A k desátým narozeninám si její majitelky nadělily velký dárek v podobě nového místa, kde mohou realizovat své další nápady a plány. Událo se toho ale mnohem více, takže v aktuálním newsletteru Deli se podíváme až do daleké Argentiny a také k německým hranicím do kulinářského hvozdu v Českém lese.

Načítám formulář...

Vila 63

Vršovickou kavárnu Café Jen znají nejspíš všichni milovníci výběrové kávy. Před deseti lety zpestřila Kodaňskou ulici a od té doby se zde – především během ranních víkendových hodin – dveře netrhnou. Její majitelky mají dlouhodobě hlavu plnou nápadů, kam se s kavárnou dále posouvat, takže když se naskytla možnost rozkročit se do vily v nedaleké Hradešínské ulici, dlouho neváhaly.

Vila 63 je místo, které poskytuje zázemí pro různé druhy akcí – některé zde pořádá přímo Café Jen, prostor je ale otevřený všem, kdo o něj mají zájem. Díky rozlehlé zahradě, která k prvorepublikové vile náleží, nabízí příjemné zákoutí v jinak živé části Vinohrad. Pokud sem ale budete chtít spontánně čistě na kávu zavítat během procházky Prahou, vězte, že zatím to je však možné pouze v neděli.

vila-63

Foto: Vila 63

Zahrada láká k dlouhému posezení

„Rozhodnutí pustit se do projektu padlo začátkem roku a chtěli jsme stihnout letošní venkovní sezónu, přistoupili jsme tak na koncept, který je pro nás časově flexibilnější než fixní provozní doba kavárny. Zároveň nám umožní být součástí akcí, které nás samotné baví a v Jenovi na ně nebylo dost prostoru,“ vysvětluje Bára Kittlerová z Café Jen.

Jednou z událostí, která zde už proběhla a byla přístupná veřejnosti, byly právě desáté narozeniny Café Jen. Vila 63 někdy otevírá i nečekaně, takže se vyplatí sledovat její Instagram. A pokud se chcete dočíst o všech červnových novinkách, prohlédněte si poslední vydání newsletteru Deli.