RegioJet posiluje vlakové spoje do zahraničí. Nově začne z Česka jezdit i do Budapešti

regiojet-vl

Foto: RegioJet

Jeden z vlaků RegioJet ve Vídni

0Zobrazit komentáře

Jeden z největších tuzemských vlakových přepravců Regiojet se chystá na další zahraniční expanzi. Se svými žlutými vlaky bude nově jezdit z Česka až do maďarské Budapešti, a to na trase Praha – Brno – Vídeň – Budapešť. První spoje by měly na trať vyrazit v červnu příštího roku a RegioJet na nich bude spolupracovat s přepravními společnostmi Continental Railway Solution a WESTbahn.

RegioJet k tomu doplňuje, že i přesto, že budou vlaky částečně provozovány jinými strojvedoucími na rakouské a maďarské straně, jejich financování bude probíhat ze soukromých zdrojů, bez dotací. Samotný personál vlaku pro cestující pak zůstane plně český. Má jít o vůbec první vlakové spojení žlutého přepravce, které bude směřovat přes dvě cizí země v jedné trase.

Samotný RegioJet loni skončil v zisku a vypadá to, že i letos se mu ho podaří udržet. Za první letošní čtvrtletí vydělal 18 milionů korun s tím, že za celou první polovinu roku přepravil celkem 3,1 milionu cestujících, což by mělo společnosti Radima Jančury přinést další desítky milionů korun. Na expanzi tras a nákup vlaků, ale i modernizaci vlakových souprav navíc letos RegioJet získal dluhopisy za 1 miliardu korun.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym