RegioJet s carsharingem Car4Way nabídne možnost přesednout z vlaku či autobusu rovnou do auta

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

car4way-citigo
0Zobrazit komentáře

Druhý největší železniční dopravce v České republice RegioJet zahajuje spolupráci s tuzemským největším carsharingem Car4Way, která má cestujícím zajistit další možnosti přepravy. Přestoupit přímo na nádraží z vlaku nebo autobusu RegioJet do připraveného auta od Car4Way a dojet do cílové stanice bude prozatím možné v Praze a Brně.

Český carsharing Car4Way nabízí tzv. volný carsharing vozidel vlastní flotily, což znamená, že například od konkurenčního P2P carsharingu HoppyGo si nepůjčujete auto od lidí, ale přímo od Car4way včetně nepřehlédnutelného brandingu. Zároveň to znamená, že jakmile si auto vyzvednete, můžete ho vrátit kdekoliv ve vyznačené lokalitě.

Spolupráce RegioJetu a Car4Way tak nově pro cestující znamená, že si mohou přímo v rezervačním systému RegioJetu při nákupu jízdenky na vlak či autobus rovnou zařídit i auto v cílové destinaci, a to buď v Praze nebo Brně, kde díky tomu Car4Way naplno rozjíždí svůj provoz. Od roku 2014 dosud působilo především v Praze, do druhého největšího českého města nicméně nově přiveze na 200 sdílených vozidel.

regiojet-vlak

Foto: RegioJet

Vlak RegioJet

Zákazníci RegioJetu dostanou nově slevu na registraci právě do Car4Way, která místo 1 tisíce korun vyjde na symbolickou korunu, a k tomu získají ještě 60 minut jízdy sdíleným vozem zdarma. Pokud si při cestě vlakem či autobusem sjednáte i zapůjčení vozu, stačí se pak jen zastavit na projdením místě RegioJetu nebo Car4Way Pointech, které jsou v Praze i Brně, a tam svou registraci dokončíte.

S čipovou kartou, kterou po registraci získáte, stačí přijít k přistavenému autu, odemknout ho, nasednout a odjet. Výhodou je, že se sdílenými vozy lze zaparkovat i na fialových a modrých zónách v centrech měst, což se může mnohým dojíždějícím, kteří míří do centra, hodit. Po prvních 60 minutách, které jsou zdarma, se následně platí za odjeté kilometry a čas.

rekola-bikesharing-praha

Přečtěte si takéČeský bikesharing Rekola zahájí sezonu v šesti městech s novými cenami a měsíčním předplatnýmČeský bikesharing Rekola zahájí sezonu v šesti městech s novými cenami a měsíčním předplatným

Ceny za půjčené vozy od Car4Way se mění v závislosti na velikosti vozu. V nabídce jsou nejmenší vozy jako Škoda Fabia či Citigo přes Škody Rapid a Octavia nebo Volkswagen Caddy až po elektromobily e-UP a e-Golf rovněž od Volkswagenu. Cena v první půl hodině je od 5 do 9 korun za minutu, následně se platí za každou další započatou hodinu a již také za ujetý kilometr (4,90 Kč / 5,90 Kč). CarWay nicméně nabízí i výhodnější balíčky na celý týden či víkend a v případně předplatného ve výši 299 korun za měsíc dostanete obecně o něco nižší sazby.

car4waygolf

Konkurenční carsharing HoppyGo jsme navíc výše nezmínili náhodou. Nově otevřená spolupráce mezi RegioJetem a Car4Way je mimo jiné odpovědí právě na HoppyGo, které v rámci společného podniku od loňského roku provozuje Škoda Auto DigiLab a dopravce Leo Express. Právě na stále užší integraci HoppyGo a Leo Expressu se pracuje a je vidět, že i konkurenční firmy vidí v kombinaci více dopravních prostředků a zajištění komplexní mobility z jednoho místa pro své zákazníky budoucnost.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym