Rekordní Rock for People. Letošní ročník očekává 40 tisíc návštěvníků a slibuje našlapaný line-up

Letošní ročník festivalu Rock for People láká na kapely jako The Offspring nebo Bring Me The Horizon. Očekává, že zlomí rekord v návštěvnosti.

rfp23-thank-you_www-klapper-cz-2-1-min-min

Foto: Rock for People

Již ve středu startuje 29. ročník festivalu Rock for People

0Zobrazit komentáře

Osm pódií, více než sto interpretů a desítky tisíc fanoušků zaplní v následujících čtyřech dnech Park 360 u Hradce Králové. Právě na tomto místě začíná ve středu letošní 29. ročník festivalu Rock for People, který slibuje nejen skvělý line-up, ale s velkou pravděpodobností i nový návštěvnický rekord v podobě 40 tisíc fanoušků světové hudby.

Začátkem tohoto týdne hlásil tým Rock for People 97 procent prodaných vstupenek, což znamená, že v Parku 360, kde se festival odehrává, má být letos skutečně živo. Program láká na takové hvězdy, jako jsou Avril Lavigne či Keanu Reeves.

Představitel Nea či Johna Wicka vystoupí v pátek s kapelou Dogstar. Ten samý den zazpívá také zmíněná Avril Lavigne, kapela Sum 41, Bring Me The Horizon či berlínský technonářez Brutalismus 3000. V pořádném tempu se však ponese i úplný start festivalu, který nabídne The Prodigy či českého rappera Smack One.

Ve čtvrtek dorazí na hlavní stage The Offspring, dále se představí kapela Neck Deep, zpěvačka Annet X a díky uskupení Prague Philharmonia si bude možné vychutnat netradiční covery slavných hitů kapel, jako jsou Muse, AC/DC, Rolling Stones nebo Nirvana. Závěrečný sobotní den bude patřit hudebníkovi jménem Yungblud, kapele Pendulum či českému rapovému úkazu Redzedovi.

Rock for People však nebude jen o hudbě. Návštěvníci se mohou těšit na bohatý doprovodný program i pod taktovkou CzechCrunche, který nabídne debatu Čestmíra Strakatého s Lukášem Hejlíkem a Kristou Audi Turynovou. V sobotu pak dojde na debatu Vojtěcha Sedláčka se zástupci Toyoty a společnosti Devinn, kteří promluví na téma vodíkové budoucnosti.

Mimo to dorazí Aleš Zbořil a jeho AZ-kvíz. Česká televize přiveze také svůj oblíbený pořad Hyde Park moderovaný Danielem Stachem. Ten si ve čtvrtek popovídá s Dexterem Hollandem, frontmanem kapely The Offspring, který se mimo své pěvecké kariéry věnuje i molekulární biologii. V tomto oboru je dokonce držitelem doktorátu na Kalifornské univerzitě.

To je však jen malá ochutnávka z festivalového programu. „Našim fanouškům připravujeme zážitek, který svou pestrostí a atmosférou nikde jinde nezažijí. Rozsahem programu, kterého jsou součástí jak největší světové hvězdy, tak i řada těch vycházejících, se stáváme kulturní událostí roku,“ řekl o něm ředitel Michal Thomes.

O kvalitě festivalu Rock for People svědčí i fakt, že byl porotou European Festival Awards zařazen mezi TOP 10 evropských festivalů v kategorii Medium Sized Festival. Pořadatelé pro letošní ročník navíc navýšili kapacity areálu, díky tomu se tak například v glampingových stanech vyspí 2 500 lidí.