Renáta Kellnerová s rodinou se stali stoprocentními vlastníky investiční skupiny PPF

Dosavadní akcionáři Ladislav Bartoníček a Jean-Pascal Duiveusart se budou věnovat svému podnikání, ale i práci v rámci skupiny.

Michal MančařMichal Mančař

kellnerova2

Foto: CzechCrunch/PPF v roce 2021 – publikace

Nejbohatší Češka Renáta Kellnerová ve výroční zprávě PPF

Skupina PPF je stoprocentně v rukou rodiny Kellnerových. Vdova po zakladateli skupiny Petru Kellnerovi Renáta Kellnerová a dcery Anna, Lara, Marie spolu s Petrem Kellnerem mladším odkoupili podíly minoritních akcionářů. Jmenovitě jde o 0,535 procenta z rukou Ladislava Bartoníčka a stejný podíl od Jeana-Pascala Duvieusarta. Oba dosavadní akcionáři zůstávají v PPF aktivní.

„Naše minoritní podíly měly svoji logiku ve struktuře skupiny PPF tak, jak ji založil a řídil Petr Kellner. Dnes, kdy je akcionářská struktura rozdělena mezi Petrovy dědice, je i logika řízení PPF jiná, a proto jsme se oba rozhodli, po dohodě s Renátou Kellnerovou, své akcie prodat a akcionářskou strukturu tak zjednodušit,“ uvedli Bartoníček a Duvieusart.

Prvně jmenovaný v PPF působí od roku 1991, držel funkci generálního ředitele České pojišťovny, následně působil jako CEO Generali PPF Holding a i nadále ve skupině zůstává coby předseda představenstva společnosti Sotio Biotech. Duvieusart se akcionářem stal před třinácti lety a ani on PPF neopouští, zastává pozici předsedy představenstva v PPF Financial Holdings.

„Chtěla bych jménem celé naší rodiny velmi poděkovat Láďovi Bartoníčkovi, který stál s Petrem u počátků PPF a klíčovou roli hrál při úspěšné transformaci České pojišťovny. Pro PPF to byla bezpochyby jedna z přelomových transakcí, která ji posunula mezi investiční skupiny s celosvětovou působností,“ řekla Renáta Kellnerová.

„Mé poděkování patří také J.-P. Duvieusartovi, který do PPF přinesl globální přesah a zasloužil se o expanzi na asijské trhy. Oba pánové svou profesionalitou výrazně přispěli k zachování stability PPF po odchodu mého muže před dvěma lety,“ dodala vdova po Petru Kellnerovi, jenž zemřel při nehodě vrtulníku na Aljašce v roce 2021.