Revolut otevírá pobočku v Praze a chystá účty s českými IBAN kódy pro zasílání výplaty a dalších plateb

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

revolut11
0Zobrazit komentáře

Jeden z nejrychleji rostoucích evropských startupů Revolut otevírá svou první pobočku v České republice. Lokální operace britského fintechu bude v pražské kanceláři řídit David Pavliska. Revolut má v Česku už více než 40 tisíc uživatelů, jejich počet stále roste a v Evropě moderní platební aplikaci používají přes 3 miliony lidí.

Do České republiky Revolut oficiálně přišel v květnu letošního roku, kdy nabídl přímé nabíjení v českých korunách, čímž tuzemským klientům významně ulehčil fungování. Hlavními funkcemi Revolutu jsou zahraniční platby ve více než 150 měnách bez poplatků a možnost jednoduché směny 25 měn za výhodnější středový mezibankovní kurz.

Aktuálně v Česku Revolut používá přes 40 tisíc uživatelů a vzhledem k tomu, že tuzemská komunita neustále roste, bude na ni nově z pozice country manažera dohlížet David Pavliska. Ten již má s finančním světem zkušenosti z firem jako Home Credit či Fincentrum.

david-pavliska-revolut1

David Pavliska, manažer Revolutu pro Českou republiku

„Tento týden jsme v Evropě dosáhli velkého milníku 3 milionů uživatelů. Ti všichni se zbavili poplatků za transakce v cizích měnách. V některých zemích nám přibývá tisíc zákazníků denně a například na Maltě už obsluhujeme 10 % veškeré populace. Proč by zrovna Češi měli nadále platit vysoké poplatky, když Revolut nabízí směňování za které není potřeba platit?“ uvedl k otevření české pobočky Andrius Biceika, obchodní ředitel Revolutu.

pavel-novak-zonky

Přečtěte si takéPavel Novák ze Zonky: Půjčili jsme už přes 4 miliardy korun. Chceme naučit Čechy investovatPavel Novák ze Zonky: Půjčili jsme už přes 4 miliardy korun. Chceme naučit Čechy investovat

V Česku Revolutu přibývá přes 100 nových zákazníků každý den a vedle českého zastoupení v podobě Davida Pavlisky plánuje britský fintech zavést také účty s českými IBAN kódy. Díky tomu bude možné nechat si na Revolut účet zasílat například výplatu nebo jakékoliv další platby.

„Mým cílem je skrze Revolut pozvednout správu financí Čechů na novou úroveň,“ hlásí David Pavliska, který jako první věc ve své nové funkci spustil speciální nabídku, kdy mohou získat noví zákazníci svou Revolut kartu až do 30. listopadu zdarma.

revolut-office-london-8

Nové londýnské sídlo Revolutu

Revolut je dnes nejrychleji rostoucím fintech startupem v Evropě, který v investicích nabral už více než 330 milionů dolarů (7,5 miliardy korun). Loni zpětinásobil svůj obrat na téměř 13 milionů liber a svůj plán, že by měl do konce roku atakovat hranici 3 milionů zákazníků, pokořil již nyní. V Londýně před několika týdny otevřel své nové sídlo a aktuálně láká nové uživatele na kovou kartu s prémiovými funkcemi.

CzechCrunch Jobs

CzechCrunch Weekly

V newsletteru Weekly vám každou neděli naservírujeme porci těch nejdůležitějších zpráv, které by vám neměly uniknout.

Český startup [n]fibrecare vyhrál FutureNow Startup Awards a odnáší si přes půl milionu korun

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

nfibrecare-futurenow
0Zobrazit komentáře

České startupy se letos mohly vůbec poprvé zapojit do soutěže FutureNow Startup Awards, která se na Slovensku po sedmi letech otevřela celé střední Evropě, a okamžitě slaví úspěch. V konkurenci celkem 128 startupů z Česka, Slovenska, Polska, Maďarska a Rakouska vyhrál český projekt [n]fibrecare, který vyvíjí revoluční pleťovou masku.

Za startupem [n]fibrecare stojí Liliana Berezkinová, která se svým týmem s pomocí dlouholetého a patentovaného výzkumu vytvořila nový koncept suché plátýnkové masky. V kosmetickém průmyslu by [n]fibrecare díky své unikátní technologii rád způsobil revoluci, v čemž mu může pomoci i úspěch na Startup Awards, které se konaly během konference FutureNow v bratislavské Refinery Gallery.

liliana-berezkinova-nfibrecare-ceo

Liliana Berezkinová (vpravo), CEO [n]fibrecare

Do startupové soutěže se hlásilo celkem 128 startupů, z nichž prošlo 24 do semifinálového bootcampu a dvanáct nejúspěšnějších pak pitchovalo přímo na FutureNow. Do finálové šestice se pak vedle [n]fibrecare probojovaly také slovenské startupy Glycanostics, Secret City Trails a Specter Hockey, rakouský Jaasper a česká fitness aplikace Flex TV.

kriti-sharma-sage

Přečtěte si takéExpertka na AI Kriti Sharma: Umělá inteligence je nejdůležitější technologie našich životůExpertka na AI Kriti Sharma: Umělá inteligence je nejdůležitější technologie našich životů

Absolutním vítězem FutureNow Startup Awards se stal právě český [n]fibrecare, který si díky tomu odnáší 20 tisíc eur (přes půl milionu korun). Jeho suché masky z nanovláken jsou první svého druhu na světě a jejich největší výhoda má být ve snadné a čisté manipulaci, pouze osmiminutové aplikaci a také v tom, že jsou bez parabenů, silikonů, akrylátů a parfémů. Prozatím je využijí především ženy, ale CEO [n]fibrecare Liliana Berezkinová během svého pitche prozradila, že chystá také pleťové masky pro muže.

[n]fibrecare aktuálně nabízí celkem čtyři produkty: dvě masky pro preventivní a korektivní péči a dvě pro zklidňující a podpůrnou péči. Do budoucna se chce samotný startup soustředit ale především na B2B sektor a rozvíjení své unikátní patentované technologie, kterou by chtěl dostat do celého kosmetického průmyslu.

nfibrecare

Unikátní pleťová maska z nanovláken od českého startupu [n]fibrecare

Jeden úspěch nicméně nakonec na konferenci FutureNow připadl přeci jen domácím startupům. Vlastní cenu nejzajímavějšímu slovenskému projektu udělovala organizace Slovak-American Foundation. Ta si nakonec vybrala hokejový startup Specter Hockey, který vyvíjí unikátní pásku pro oblepování hokejek a v rámci odměny si odnáší dokonce 35 tisíc dolarů (zhruba 800 tisíc korun).