Rohlik.cz získává investici ve výši 50 milionů Kč a chystá další expanzi

Michal PtáčekMichal Ptáček

tomascupr

Zakladatel a CEO Rohlik.cz, Tomáš Čupr

0Zobrazit komentáře

Online supermarket Rohlik.cz zaměřující se na rozvoz potravin do 90 minut, má za sebou něco přes rok existence (start v září 2014), s čímž přichází první bilancování ze strany provozovatelů. A je určitě důvod ke spokojenosti.

Projekt, za kterým stojí Tomáš Čupr společně s investičními společnostmi Enern, Miton, Benefio a logistickou firmou Hopi, totiž v roce 2015 utržil 300 milionů korun, s tím že plánem pro rok 2016 je pak celkový obrat ve výši 1,2 miliardy korun, konkrétně 750 milionů korun v Praze a Brně a dalších 500 milionů korun v nových lokalitách, do kterých se služba tento rok chystá expandovat.

rohlik-1

Přečtěte si takéJak to vypadá ve skladu online supermarketu Rohlik.cz?Jak to vypadá ve skladu online supermarketu Rohlik.cz?

Na jaře by obchod měl své služby nabídnout v dalších velkých českých městech, ve hře je např. Plzeň nebo Hradec Králové s Pardubicemi. „Následovat by měla další města, a to včetně těch menších,“ říká Tomáš Čupr, spoluzakladatel Rohlik.cz. „Podrobnosti expanze do velké části Česka zatím nechceme prozrazovat. Můžeme ale říct, že cílem ke konci roku 2016 je možnost nakoupit na Rohlik.cz ve všech městech nad 30 000 obyvatel,“ dodává Tomáš Čupr.

K tomu všemu by měla výrazně pomoct i nová investice ve výši 50 milionů Kč, kterou Rohlik.cz právě získal od stávajících, již zmíněných investorů: Enernu, Mitonu, investičního vehiklu Tomáše Čupra – Bizthusiasm, Benefio a logistické společnosti Hopi.

rohlik

Diskuze (0)

Novinka

Anonym