Rok cestování na účet Airbnb. Program Live Anywhere umožní 12 šťastlivcům prožít jejich cestovatelský sen

cestovani2

Foto: Porapak Apichodilok/Pexels

Airbnb spouští program Live Anywhere on Airbnb, se kterým půjde procestovat celý svět

0Zobrazit komentáře

Uplynulý rok se stal malou noční můrou pro všechny nadšené cestovatele, pro které poznávání nových míst, osob a kultur představuje životní vášeň. V nadcházejících 12 měsících si však 12 vybraných šťastlivců může prožít svůj cestovatelský sen. Stane se tak za předpokladu, že si je Airbnb vybere do svého programu Live Anywhere on Airbnb, v rámci kterého jim po dobu jednoho roku jejich dobrodružství finančně pokryje.

Nejnovější ročník bude probíhat od července tohoto roku až do července roku následujícího. V tomto časovém úseku společnost dvanáctce cestovatelů zajistí ubytování zdarma ve vybraných lokalitách a také jim poskytne částku ve výši 5 až 12 tisíc dolarů, tedy zhruba 100 až 250 tisíc korun, která by měla pokrýt náklady spojené s cestováním do jednotlivých lokací. Výše této částky se bude odvíjet od počtu cestovatelů, jelikož si vybraní šťastlivci budou moci přibrat také tři další osoby, se kterými budou svá dobrodružství sdílet.

Výměnou za to Airbnb od účastníků programu požaduje sdílení svých zážitků z dálných končin, čímž budou „pomáhat utvářet budoucnost cestování a bydlení na Airbnb“, jak uvádí společnost na stránkách projektu. Pod touto větou se ukrývá pracovní náplň skládající se ze tří hlavních bodů.

cestovani1

Foto: Aksonsat Uanthoeng/Pexels

Cestovatelé se budou moci rozhodnout, jaké destinace díky podpoře Airbnb navštíví

Zaprvé budou cestovatelé participovat na zdokonalování produktů nabízených Airbnb tak, aby měli zákazníci hlubší zážitek z dlouhodobých pobytů. Druhým bodem bude informování o těch nejlepších ubytováních pro single cestovatele, ale i nomády obklopené celou svou rodinou. Poslední úlohou bude co nejlépe vysvětlovat finanční výhodnost ubytování skrze Airbnb během cestování. To vše ve jménu přesvědčení zákazníka, že se dá bez problému procestovat svět, a přitom se v otázce ubytování spoléhat pouze na Airbnb.

Jak sama společnost uvádí, za poslední dva roky se počet pobytů, které trvaly déle než 28 dní, zvýšil o 10 %. Navíc 11 % z těch, kteří si dopřávají takto dlouhé pobyty na jednom místě, potvrdilo, že žije nomádským životem, a tedy nemají jednu stálou adresu, na kterou by se vraceli. Airbnb navíc zjistilo, že 74 % respondentů z pěti států by rádo po skončení celé pandemie žilo v jiné zemi, než ve které se nachází jejich zaměstnavatel. To všechno jsou důvody, proč chce společnost více propagovat tento životní styl.

Dobrodruzi z Česka mají smůlu

Součástí programu se ovšem nemůže stát jen tak někdo. Mezi základní podmínky, které musí zájemci o 12 měsíců života plného zážitků splňovat, patří věk vyšší než 18 let, alespoň konverzační znalost anglického jazyka a státní příslušnost k některé z 33 zemí na seznamu. Bohužel Česká republika na něm chybí.

Co se samotného profilu cestovatele týče, zde je Airbnb poměrně otevřené. Hledá jak digitální nomády, kteří cestují sami, tak i mladé rodiny. Důležité je také to, aby měli účastníci možnost práce na dálku, jelikož Airbnb neposkytne kompletní pokrytí životních nákladů.

Tucet finalistů bude vybrán prostřednictvím několika kol, přičemž porota bude přihlížet především na vášeň pro samotný program a zájem o prozkoumávání možností, které přináší kombinace pracovního a cestovatelského životního stylu. Mezi další kritéria, na která bude společnost při výběru dbát, je kreativita, schopnost vyprávět příběhy a ochota sdílet své zkušenosti z cest.

Přihlášky je možné podávat do 30. června. Do 5. července bude kontaktováno dvacet předvybraných uchazečů, jejichž následujícím úkolem bude zaslat Airbnb krátké dvouminutové video, ve kterém musí rychle odpovídat na nejrůznější otázky. Jména dvanácti vítězů by měla být známá 21. července, respektive o den později, jelikož vybraní finalisté budou mít 24 hodin na rozmyšlení, zda chtějí do této životní cestovatelské výzvy skutečně jít, nebo si tento vlak nechají ujet.