Rozvozová služba Uber Eats míří do Prahy. Pro rozvoz jídel shání řidiče a partnerské restaurace

Jiří SvobodaJiří Svoboda

ubereatsx
0Zobrazit komentáře

Přepravní gigant Uber spustí v České republice svoji službu Uber Eats, která se zaměřuje na rozvoz jídel z restaurací. Společnost má již delší dobu web v češtině a nově nabírá řidiče a shání partnerské restaurace. Mluvčí Uberu Miroslava Jozová pro CzechCrunch potvrdila, že oficiální start v Praze proběhne do několika měsíců.

Uber v tuto chvíli neřekl, kdy přesně služba odstartuje, ani s kolika restauracemi bude na začátku operovat. Jak uvedl server Lupa.cz, Uber Eats je v češtině inzerováno například na Facebooku. Donašeče jídla chce společnost hledat jak mezi svými stávajícími řidiči automobilů, tak mezi zájemci s motorkami a jízdními koly, čímž se výrazně rozšiřuje potenciál služby. Zájemcům totiž bude stačit jen platný občanský průkaz a jakékoliv kolo.

ubereats1

Uber Eats bylo poprvé spuštěno v srpnu 2014 a funguje ve ve více než 200 městech po celém světě. Větší tradici má v západních zemích, v desítkách měst funguje například ve Spojeném království. Ze středoevropských metropolí nechybí na seznamu ani Varšava a Vídeň, služba naopak nefunguje v Německé spolkové republice.