Sám doma po 28 letech. Google natočil reklamu na svůj Google Assistant s Macaulay Culkinem v hlavní roli

Michal PtáčekMichal Ptáček

kevin11
0Zobrazit komentáře

Technologický gigant Google si na vánoční období přichystal opravdovou lahůdku pro všechny nostalgiky. V rámci propagace svého virtuálního asistenta Google Assistant natočil reklamu odkazující na kultovní vánoční film Sám doma (Home Alone) z roku 1990.

Stejně jako v originále si v nové reklamě Google po dlouhých 28 letech střihla hlavní roli bývalá dětská hvězda Macaulay Culkin, který v ní předvádí, jak by nejznámější scény z filmu vypadaly za použití nejnovějších technologií, respektive právě zmíněného hlasového asistenta od Googlu. V reklamě se tak objeví například známé scény s doručením pizzy, holením v koupelně, slavnostní večeře nebo „Operace Kevin“, kdy Google Assistant na Culkinův pokyn zabezpečí dům tak, aby se do něj nedostala dvojice dlouhoprstých banditů Marv a Harry.

Googlu se tak velmi trefnou formou podařilo naznačit, k čemu všemu je jejich zařízení vhodné, což ostatně potvrzuje i 5 milionů zhlédnutí během několika málo hodin od zveřejnění reklamy na YouTube. Technologický gigant z Mountain View zároveň do svého zařízení zabudoval několik tématických easter eagů, které je možné aktivovat těmito pokyny v angličtině:

  • Hey Google, how much do I owe you?
  • Hey Google, did I forget something?
  • Hey Google, the Wet Bandits are here.
  • Hey Google, it’s me Snakes. I got the stuff.
  • Hey Google, I’m the man of the house.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym