Saunování a masáže uprostřed Jeseníků. Domoplan staví v bývalém ski areálu lesní wellness

Hotel s luxusními službami bude využívat energii z obnovitelných zdrojů. Například bazén bude vytápěný pomocí tepla z provozu v kuchyni.

Eliška NováEliška Nová

lesni-strane-8

Foto: Domoplan

Chystaný aparthotel Lesní stráně

0Zobrazit komentáře

Do místního lyžařského střediska kdysi jezdily školy. Fungovalo zde i rehabilitační centrum pro národní podnik Tesla Brno. Areál v Jeseníkách ale od přelomu tisíciletí chátral. Nyní místo něj vznikne resort s apartmány k prodeji i k pronájmu. Jeho největším lákadlem má být lesní wellness.

Projekt s názvem Aparthotel Lesní stráně se už začal stavět. Roste u obce Ostružná a u lyžařského areálu Ramzová, dohromady by měl mít pět hvězdiček. Hotel je dílem developerské společnosti Domoplan a My Resorts, které spadají do skupiny Fipox. My Resorts se zaměřuje na projekty v českých horách, ale i na zahraničních pobřežích. V Jeseníkách ostatně nestaví první projekt. Pod značkou obou jmen tu už stojí také projekt Filipovice.

Tentokrát padla volba na bývalý ski areál, který dohromady poskytne padesát čtyři apartmánů. Ty budou rovným dílem rozděleny na část určenou k prodeji a na pronájem, přičemž starat se o to bude dceřiná společnost developera Domoplan Assets.

Tento koncept má majitelům zaručit služby z pětihvězdičkového hotelu nebo celoroční údržbu. Zároveň může Domoplan Assets zajistit pronájem i pro soukromé majitele. K dispozici budou apartmány o velikosti od jedné místnosti s kuchyňským koutem až po 3+kk.

lesni-strane-7

Foto: Domoplan

Apartmány budou určeny k prodeji i pronájmu

 

To vše má být tvořeno především přírodními prvky. Interiéry apartmánů i společných prostor budou především ze dřeva a betonu. Developer slibuje dřevěné lamely, tmavou břidlici a recyklovanou stavební suť. Podobu Aparthotelu má na starosti studio Identity Design.

Lesní stráně mají být bohaté na společné prostory. Bude tu kinosál, společenská herna i dětský koutek. Děti se pak budou moci vyblbnout i venku. Najdou tam lezeckou stěnu. V teplých měsících bude venku místo rovněž pro kino, tentokrát ovšem letní. Součástí projektu je i místo určené pro grilování.

„Chceme lidem nabídnout to pravé místo pro relaxaci, s celou řadou prvotřídních služeb. Od concierge (zajištění kompletního programu pozn. red.), recepce, zážitkové restaurace s barem až po lesní wellness. Poptávka po těchto typech holiday resortů, kde mají lidé možnost kdykoli během roku strávit dovolenou ve vlastním apartmánu s veškerým klientským servisem, je rok od roku větší,“ uvádí zakladatel Domoplanu Tomáš Vavřík.

Tím nejlepším má být ale wellness v přírodě Jeseníků. U lesa vyroste pět privátních domků, ve kterých budou probíhat různé procedury. Zajít bude možné na aromaterapii, masáže nebo na bylinné koupele. Má tu být také rituální sauna.

lesni-strane

Foto: Domoplan

V Aparthotelu nebude chybět ani vnitřní bazén

„Každý z domků odkazuje na jeden z přírodních elementů, tedy na oheň, zemi, kov, vodu a dřevo,“ popisují designérky Lesních strání Dagmar Fredholm Zvoníčková a Ivana Linderová ze studia Identity Desigh. Část relaxačního prostoru je také uvnitř samotného hotelu, kde mají být další tři druhy saun, masážní místnost a bazén.

Wellness by přitom mělo obstát i během energetické krize. Díky obnovitelným zdrojům bude resort z poloviny soběstačný. Energie by měla být využitá právě ve společných prostorách a zároveň také na provoz wellness centra. Zajímavostí je, že například bazén bude vyhřívaný pomocí tepla z kuchyňského provozu.

Jinak ale elektrickou energii obstará fotovoltaika. V projektu by mělo být bateriové úložiště pro akumulaci, tepelná čerpadla a dobíjecí stanice pro elektromobily a elektrokola. V areálu se počítá rovněž se zpětným využitím odpadních vod z apartmánů a nazmar nepřijdou ani dešťové kapky.

lesni-strane-3

Foto: Domoplan

Dohromady má být k dispozici 54 apartmánů

Diskuze (0)

Novinka

Anonym