Sázka na skupinové rezervace hotelů. Český startup Davinci TS získal v nové investici přes 50 milionů korun

alexilyash

Foto: Davinci TS

Zakladatel a šéf startupu Davinci TS Alex Ilyash

0Zobrazit komentáře

S investicemi do startupů, které se věnují hotelovému průmyslu, se roztrhl pytel. Nedávno jsme informovali o jedné z největších investic poslední doby, když pražský startup Mews získal více než 750 milionů korun na rozvoj svého inteligentního systému pro správu hotelů, a už přichází další poměrně velká investice. Tentokrát se jedná o tuzemský startup Davinci TS, který založil a vede 25letý Alex Ilyash.

V novém investičním kole pražská firma získala celkem 2,1 milionu eur, v přepočtu tedy lehce přes 54 milionů korun. Největší část prostředků putuje od investičního fondu Reflex Capital Ondřeje Fryce, mezi investory se ale připojili i dřívější hráči jako britský Seedcamp nebo český fond J&T Ventures. Peníze budou sloužit jak na další vývoj, tak na expanzi platformy, která pomáhá se skupinovými rezervacemi hotelů.

V minulém roce jsme si po otevření několika zahraničních trhů řekli, že jsme připraveni škálovat a veškerou pozornost a prostředky dali na rozvoj salesu na západních evropských trzích. Z hlediska struktury firmy ani strategie jsme však nebyli na takový krok ještě připraveni, udělali jsme proto spoustu zbytečných chyb, které nás stály peníze a hlavně ztracený čas,“ přiznává šéf startupu Alex Ilyash a tvrdí, že pro další kolo hledal investora, který by nejen poskytl finance, ale především pomohl s řízením firmy.

davincitym

Foto: Davinci TS

Tým pražského startupu Davinci TS

Nápad byl přitom již od začátku jasný. Davinci TS funguje výhradně jako B2B platforma, tedy pro větší i menší firmy a cestovní kanceláře, které chtějí řešit rezervaci hotelů zpravidla pro větší skupiny lidí, například při cestování na konference.Dnes už je například cestovních kanceláří na platformě přes 300 s tím, že je možné vybírat z více než 10 tisíc hotelů po celém světě, včetně sítí Hilton nebo Radisson.

První větší investici pražský startup získal v polovině roku 2017, kdy do něj vložilo několik milionů korun právě J&T Ventures, ve spojení s Prague Boats. O rok a půl později už Ilyash a jeho firma hlásili další investici, tentokrát převyšující 10 milionů korun, jejíž hlavní participant byl britský investiční fond Seedcamp. Ten má za sebou mimo jiné investici například do fintech startupu Revolut.

jackma

Přečtěte si takéAlibaba vstupuje do nové éry. Po 20 letech odchází její spoluzakladatel a nejbohatší Číňan Jack MaAlibaba vstupuje do nové éry. Po 20 letech odchází její spoluzakladatel a nejbohatší Číňan Jack Ma

Ke konci minulého roku byl přitom startup z pohledu počtu partnerských hotelů zhruba na polovině, už tehdy ale fungoval ve více než 900 městech. Nyní tomu sice z pohledu měst není jinak (dnes je jich 913), ale rozšiřuje se počet partnerských zařízení a naplno chce startup vstoupit také do Asie, konkrétně na čínský trh. Vedle expanze bude důležitá ale i konverze u zákazníků. Na to chce Davinci TS využít množství dat, které za několik let nasbíral, a predikovat s nimi nákupní chování zákazníků.

davinci-web

Nově by navíc mělo být možné v rámci systému rezervovat také navazující služby, jako jsou například byznys večeře nebo konferenční místnosti pro meetingy a hovory. Cílem je tak ještě více se přiblížit potřebám korporátních zákazníků.

Rubriku Startupy podporujíjt-retina

Diskuze (0)

Novinka

Anonym