Scott.Weber míří s kancelářemi na Chodov. Na stěnách bude graffiti, v místnosti golfový trenažér

Zatímco v Dejvicích jsou vidět krásné tapety, na Chodově bude i graffiti. Bude různorodější než jiné kancelářské prostory firmy Scott.Weber.

Eliška NováEliška Nová

sw

Foto: Scott.Weber Workspace

Kancelářské prostory na pražském Chodově

0Zobrazit komentáře

Ze samotného centra se zatím česká společnost Scott.Weber Workspace rozhlížela do Karlína, Holešovic či na Vinohrady, teď si chce zkusit něco nového. Společnost už v únoru otevře prémiový kancelářský prostor také dál od centra. Míří totiž na Chodov do byznysového komplexu The Park.

Právě z parku přišla ta největší inspirace pro nové kancelářské prostory. Zelené prostředí přenese společnost Adama Zvady do interiéru. Zeleň by měla být přítomná v zasedačkách i kancelářích, přičemž relaxační část má mít podobu Stromovky. Zájemci si tam najdou i japonský koutek nebo zakusí atmosféru londýnského Hyde Parku. To vše doplní i golfový či běžecký trenažér.

„Na své si zde přijde každý, kdo hledá variabilní místo na práci. Ať už v leže, v sedě, pod hvězdnou oblohou nebo mrakem, ve tmavém zákoutí či zenové oáze,“ popisuje Scott.Weber. I tady pak bude možné si od práce odpočinout při masáži nebo v baru.

„Celý koncept vychází z rytmu dne, tedy od úsvitu do soumraku. Na jedné straně proto bude slunečná kuchyně, na druhé noční bar. Mezitím je centrální park, prostor, který může sloužit pro eventy – vejde se sem osmdesát až devadesát osob,“ líčí provozní ředitel Martin Holý.

Na budovu na Chodově Scott.Weber čekal poměrně dlouho. Chtěl do té nejblíže nákupnímu centru WestField Chodov a zároveň nejblíže k metru. Nakonec se tu místo uvolnilo. „Je to prostor, který je vhodný i pro větší klienty, protože se může rozdělit a kdo by nechtěl prostor sdílet, je možné udělat hned za výtahem dveře do oddělené části s vlastními zasedačkami a kancelářemi,“ dodává Holý.

scott-weber_2

Foto: Scott.Weber Workspace

Kancelářské prostory na pražském Chodově

sw-1

Foto: Scott.Weber Workspace

Vizualizace interiéru

I tady ale bude moci přijít jednotlivec a pronajmout si například jen místo v coworkingu. K dispozici budou různé malé místnosti, kam se zaměstnanci nájemníků budou moci schovat a soustředit na práci. Jsou tam i telefonní budky, které poskytují klid pro telefonování, nebo místnost pro natáčení podcastů.

Firma, která se specializuje na variabilní kanceláře, před nedávnem otevřela kancelářský prostor v Dejvicích. Konkrétně v budově Blox. Střetává se tam japonský a skandinávský styl, a to do takzvaného japandi. O prostory se postarali architekti ze studia Klik, kteří tady vytvořili například i místnost, která vypadá jako sauna. Horko tady sice není, vůně dřeva se ale line celým prostorem.

Kanceláře na Chodově by měly být jiné, v některých částech až punkové. Zatímco v Dejvicích jsou vidět krásné tapety, na Chodově budou na stěnách i graffiti. Chodov bude zkrátka různorodější. Kdo se postará o podobu nového prostoru, zatím společnost nechce odhalit.

Na Chodově bude k dispozici místo až pro tři stovky pracovních míst. To vše na ploše 2 519 metrů čtverečních. Flexibilní kanceláře a coworking s novou budovou nabízí už na deseti místech v Praze. To jedenácté je také na spadnutí. Firma se totiž chystá i do holešovického Portu 7.

Nastartujte svou kariéru

Více na CzechCrunch Jobs

Scott.Weber vznikl v roce 2009, v deseti už fungujících kancelářských prostorech dnes nabízí zázemí pro čtyři tisícovky pracovních míst na ploše 29 800 metrů čtverečních. Všechny kanceláře jsou přitom svým způsobem unikátní. V Holešovicích nabízí firma prostor v administrativním centru Visionary, které má běžeckou dráhu na střeše. V Karlíně poskytuje zázemí v bývalé Pragovce. Na Václavském náměstí ve Flow Building.

Podíl sdílených kanceláří chce do pěti let Zvada minimálně zdvojnásobit. Teď dělají kolem tří procent výměry. Zatím působí Scott.Weber jen v Praze, poohlíží se ale také po Brnu nebo Ostravě.

Žižkov na své hlavní tepně zezelená a promění se v městský bulvár. Na Olšanskou se vejdou i cyklisti

Olšanská ulice dostane čtyři řady stromů, cyklostezku a také nový park a náměstí.

Eliška NováEliška Nová

Olšanská se dočká proměny

Foto: Unit architekti

Olšanská se dočká proměny

0Zobrazit komentáře

Kdo by si chtěl zkrátit cestu z Vinohrad na žižkovský park Parukářka skrze Olšanské hřbitovy, tak zjistí, že se ocitne v podivném poloveřejném prostoru, odkud není cesty ven. Místo je neprostupné i přesto, že na dohled je Olšanská ulice, přes kterou cesta vede. To by se ale mělo změnit, protože právě Olšanskou a její okolí čeká nová podoba.

Olšanská je jednou z hlavních tepen širšího centra Prahy. Městský bulvár však nepřipomíná ani náhodou. To se má změnit a součástí této změny má být i propojení zelených prostranství v lokalitě. Tedy právě Parukářky a Olšanských hřbitovů. U nich má navíc vzniknout další park.

To je ale jen jedna z věcí, která se má na žižkovské tepně odehrát. V ulici, kde prim hrají auta a tramvaje, by se měly zlepšit podmínky pro chodce i pro cyklisty. Měla by tu vzniknout cyklostezka, která propojí trasu mezi Olšanským náměstím a Malešicemi a východním okrajem Prahy.

Zeleň by měla proniknout i do betonového prostoru. V pásu mezi tramvajovými kolejemi bude trávník, podobně jako je to za nedalekou Florou nebo na cestě na Pražský hrad. Zároveň se v ulici vysadí stromořadí. Podle nového konceptu se sem vejdou až čtyři řady stromů. Studie, za kterou stojí Unit Architekti, počítá rovněž s využitím dešťové vody pro zavlažování.

„Olšanská je velkoryse založená osa území, které aktuálně prochází poměrně zásadní změnou významu. Obklopují ji rozsáhlé transformační plochy, ale i řada drobnějších rozvojových záměrů. Tento proces klade velké nároky na proměnu samotné ulice tak, aby lépe odpovídala svému potenciálu a stala se vyváženou, polyfunkční, živou městskou třídou,“ popisují architekti.

Kromě nového parku by mělo na Praze 3 vzniknout také nové náměstí, a to na křižovatce Olšanské s ulicí Jana Želivského. „V okolí Olšanské by mohlo vzniknout nové centrum městské části, kde lidé najdou kromě bydlení a práce také kvalitní veřejná prostranství a celý prostor se tak oživí,“ míní místostarosta Prahy 3 Pavel Dobeš.

Nastartujte svou kariéru

Více na CzechCrunch Jobs

Olšanská se dnes může zdát jako málo významná ulice, v okolí se ale chystá hned několik projektů, které jí na důležitosti zcela jistě dodají. Chystá se revitalizace ulic Seifertovy a Táboritské, na které se podílí studio edit! a kancelář Archum. Plánuje se rovněž rekonstrukce ulice Jana Želivského. A hlavně, na konci Olšanské začne nová čtvrť, která vyroste na brownfieldu Nákladového nádraží Žižkov.

Problém Olšanské ulice tkví především v tom, že slouží primárně administrativě. V tom je podle architektů poměrně atypickou lokalitou. „Tato pozice ostrova v naopak poměrně hustě osídleném kamenném městě dlouhou dobu znamenala charakter vnitřní periferie, Olšanská samotná je doposud často vnímána pouze jako místo tranzitu,“ míní studio.

Unit architekti zpracovali architektonicko-urbanistickou studii, díky které by se rozvoj v místě měl koordinovat a nevznikat živelně. Studio v červnu uspořádalo komentované vycházky, k projektu se může vyjadřovat veřejnost. Třeba i formou dotazníku. „Navazujeme tak na předchozí šetření, kdy jsme zjišťovali, jak obyvatelé i návštěvníci vnímají okolí Olšanské ulice, jaké aktivity tam provozují nebo co jim naopak chybí,“ popisují architekti.

Ti si na pomoc vzali rovněž odborníky na zahradní a krajinářskou architekturu, konkrétně Land05 Ateliér. Své ale k proměně žižkovské třídy řekne i dopravní ateliér Syrový a samozřejmě také pražský Institut plánování a rozvoje nebo Praha 3.

Budoucnost Olšanské by měla být jasná na konci letošního roku.

Ukazujeme to nejzajímavější ze světa architektury a co se nejen v Česku staví.

Newsletter Arch | Poslední vydání