Seriálový Zaklínač je za rohem. Netflix ukázal velký trailer a potvrdil, že dorazí ještě před Vánoci

witcher2

Foto: Katalin Vermes/Netflix

Henry Cavill v seriálu Zaklínač od Netflixu

0Zobrazit komentáře

Už od druhé poloviny minulého roku se fanoušci knižní předlohy od Andrzeje Sapkowského nebo herní podoby Zaklínače těší na to, jak se povede temnou postavu Geralta z Rivie ztvárnit Henrymu Cavillovi. Ten je znám jako hlavní představitel filmu Muž z oceli, ve kterém se zhostil role Supermana. Seriálovou adaptaci Zaklínače si vzal na bedra streamingový obr Netflix a chystá pro ni v první sérii celkem osm epizod.

V létě se na seriál objevil první teaser trailer, jenž odhalil vypuštění seriálu ještě letos na podzim, ovšem bez přesnějšího data. Díky první ukázce se tehdy objevili představitelé dalších postav, napříkld Freya Allan jako Ciri, Anya Chalotra jako Yennefer nebo Anna Shaffer jako Triss. Už v úvodním traileru bylo jasně vidět, že stejně jako ve hře nebo v knihách bude mít i seriálový Zaklínač notně ponurou atmosféru.

A jelikož se čím dál rychleji přibližuje konec roku, Netflix dnes vydal další trailer, tentokrát v jeho plné délce, který na více než dvou minutách ukazuje podrobnosti o chystaném díle. Inspirovat se bude z valné většiny právě knižní předlohou spíše než samotnou hrou a nově také známe přesné datum vydání. Zaklínač se objeví ještě před Vánoci, konkrétně 20. prosince.

Jak už je u Netflixu zvykem, k dispozici bude rovnou celá první série najednou. Jedna z tvůrkyň seriálu, Lauren Schmidt Hissrich, se nechala už před časem pro Entertainment Weekly slyšet, že se seriál bude záměrně držet mimo herní předlohu. Ta prý byla také inspirována knihou, ale šla jinou cestou, než kterou by chtěl jít Netflix a samotní tvůrci u vlastní adaptace.

Nakonec je vlastně i přes původní obavy Henry Cavill v hlavní roli excelentní, tedy alespoň podle dosavadních ukázek. Rozhodně nejde pouze o svalnatého a uhlazeného herce, kterého si většina pamatuje právě jako Supermana. Seriál má navíc příhodný podtitul: „Nejhorší příšery jsou ty, které sami vytvoříme.