Seznam.cz spustil u všech svých služeb dvoufázové ověřování

Michal PtáčekMichal Ptáček

seznam1
0Zobrazit komentáře

Česká internetová jednička představila další bezpečnostní novinku pro své uživatele. Seznam totiž začal plně podporovat takzvané dvoufázové ověření (2FA) sloužící k většímu zabezpečení uživatelských účtů, například emailu. Uživatel je tak nyní po přihlášení do konkrétní Seznam služby vyzván ke klasickému zadání uživatelského jména a hesla a následně ještě o potvrzení samotného přístupu.

To je princip, který známe například z elektronického bankovnictví, kdy je uživateli v druhé fázi přihlášení zaslán na mobilní telefon ověřovací kód. Populárnější a pro uživatele komfortnější a především i bezpečnější možností je pak například využití takzvaného softwarového tokenu, například prostřednictvím aplikace Google Authenticator.

vit1

Přečtěte si takéVít Bechynský ze Shisha Original: Máme stovky dýmek v Dubaji, jsou jediné na světě z českého porcelánuVít Bechynský ze Shisha Original: Máme stovky dýmek v Dubaji, jsou jediné na světě z českého porcelánu

Tu se však Seznam i z poměrně logických konkurenčních důvodů rozhodl nevyužít a dvoufázové ověřování tak zabudoval přímo do své mobilní aplikace a prohlížeče.

„Protože SMS nejsou pro využití dvoufázové autorizace tolik bezpečné a opisování kódu není lidem pohodlné, zabudovali jsme ověřování přímo do naší aplikace Seznam.cz. Kdykoliv se někdo pokusí přihlásit do jakékoliv služby od Seznamu pomocí vašeho účtu, zeptá se vás aplikace, zda to jste skutečně vy, a to bez ohledu na to, z jakého prohlížeče v telefonu nebo na stolním počítači se přihlašujete,” říká Lukáš Kovač, produktový manažer služby Seznam.cz Prohlížeč.

seznam2

V praxi má tak uživatel, který chce dvoufázové ověřování u Seznam služeb používat, dvě možnosti. A to buď si nainstalovat do mobilního telefonu právě zmíněnou Seznam aplikaci nebo používat oficiální webový prohlížeč Seznamu.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym