Shoptet slaví úspěch s Obchodiště.cz. Na velkoobchodní platformu naskočily už dva tisíce českých dodavatelů

miroslav-udan-shoptet

Foto: Shoptet

Miroslav Uďan, CEO Shoptetu

Na českém internetu působí Shoptet už deset let. Za tu dobu šéf a zakladatel největší tuzemské e-commerce platformy Miroslav Uďan velmi podrobně zjistil, jaká největší úskalí na začínající e-shopaře běžně potkávají. Proto koncem loňského roku spustil Obchodiště.cz a zdá se, že to byla trefa do černého.

Na Shoptetu dnes běží již více než třetina všech českých e-shopů, a tak loni v pražském sídle firmy padlo rozhodnutí, že dává smysl, poskytnout jim novou služu, kterou může na trhu uvítat mnoho hráčů. Vzniklo tak Obchodiště.cz, které má ambici, stát se největším portálem pro propojování velkoobchodních dodavatelů s jednotlivými e-shopy.

Po deseti měsících na trhu nyní Obchodiště.cz, které vede Jakub Gottwald, hlásí, že již přijalo více než dva tisíce velkoobchodů. Vedle toho má zalistované bezmála čtyři tisíce produktů a počítá s dalším růstem. Jen za poslední čtyři měsíce totiž Obchodiště získalo přes 1 400 partnerů a zrychluje tempo.

obchodiste-cz

Velkoobchodní platforma Obchodiště.cz od Shoptetu

„Dřív museli e-shopaři jednotlivě obepisovat dodavatele, čekat na odpovědi, pak na zaslání katalogu a ve výsledku kolikrát stejně kupovali zajíce v pytli. Na Obchodišti tenhle proces zabere zlomek času – vyberete dodavatele, prohlédnete produkty a objednáte,“ vysvětluje šéf Shoptetu Miroslav Uďan hlavní myšlenku za vznikem nového portálu.

Shoptet by rád s Obchodištěm zmodernizoval celý trh, zlepšil vztahy a důvěru mezi velkoobchody a odběrateli a celkově dostal do oběhu kvalitnější produkty z domácí produkce. Zejména pro začínající e-shopy je totiž často jednodušší, sáhnout po levném zboží z Číny, které je dnes již vcelku jednoduše dostupné.

tiscali-media

Přečtěte si takéProti WeTransferu, OneDrivu nebo Google Disku. Úschovna.cz jde poprvé za hranice a rovnou do USAProti WeTransferu, OneDrivu nebo Google Disku. Úschovna.cz jde poprvé za hranice a rovnou do USA

„Pro majitele e-shopu je dnes jednodušší nechat si dovézt věci z Číny, než hledat malé české výrobce. Právě to se ale teď mění. A vzhledem k tomu, že lidé chtějí kvalitnější a kvalitnější zboží, věřím, že Obchodiště otevře cestu i tomu,“ doplňuje Uďan.

jakub-gottwald

Foto: Shoptet

Šéf Obchodiště.cz Jakub Gottwald

Na Shoptetu aktuálně běží přes 18 tisíc e-shopů, přičemž aktivních internetových obchodů je v Česku kolem 43 tisíc. S rostoucím počtem e-shopů na platformě rostou i příjmy Shoptetu, které ještě v roce 2017 představovaly 68 milionů korun, loni to bylo už 120 milionů korun a letos firma cílí na 200 milionů korun. A Obchodiště.cz představuje jednu z dalších vertikál, do níž firma vydělané peníze investuje.

„Obchodiště bereme jako skvělý impulz a portál pro ty, kdo hledají sortiment pro svůj rozjíždějící e-shop nebo prodejnu. Na jednom místě dokáže najít všechny potencionální dodavatele sortimentu, kteří by se mu pro jeho podnikání hodili,“ popisuje jeden z těch, který na novém portálu Shoptetu živě obchoduje – známý lihovarník Martin Žufánek.

Jeho firma má dokonce pro velkoobchodní zákazníky připravený slevový program odstupňovaný podle objemu dané objednávky. „Každou objednávku připravujeme na míru, protože každý odběratel má trochu jiné představy a požadavky,“ dodává.