Slavná designérka navrhla „ženské“ lahve pro Prazdroj. Vydražily se za více než dva miliony

Luboš KrečLuboš Kreč

1920×1080-2

Foto: Pilsner Urquell

Farářka Martina Viktorie Kopecká s unikátní lahví Pilsner Urquell

0Zobrazit komentáře

Co mají společného herečka Barbora Poláková, moderátorka Tereza Kostková a farářka Martina Viktorie Kopecká, samozřejmě kromě taneční soutěže StarDance, kterou všechny prošly či procházejí? Přece plzeňské pivo. Všechny tři – a spolu s nimi dalších sedm význačných dam – se letos staly patronkami charitativní aukce pro Centrum Paraple. Dražila se desítka unikátních lahví Pilsner Urquell, jež navrhla známá designérka Lucie Koldová a které byly věnované právě ženám. Celkem se vybralo 2 064 179 korun.

Ženami, které svými jmény zastřešily letošní jubilejní desátou dražbu, byly kromě výše zmíněné trojice ještě šéfka akademie věd Eva Zažímalová, možná kandidátka na prezidentku Danuše Nerudová, oštěpařka Eva Špotáková, herečka a politička Magda Vašáryová, barmanka Martina Navrátilová, výtvarnice Eliška Podzimková a dokumentaristka Helena Třeštíková.

„Těší mě, že se mohu podílet na projektu, který spojuje dobročinnost se dvěma typicky českými tradicemi – pivem a sklářstvím. Moje radost je o to větší, že si mě Plzeňský Prazdroj vybral pro ročník, který oslavuje ženy,“ řekla ke své účasti v projektu Lucie Koldová, dlouhodobě asi nejznámější a nejúspěšnější česká designérka, která působí jako umělecká ředitelka české firmy Brokis. Ta se specializuje na svítidla vyráběná z odpadových střepů.

Lahve, které jsou každá jinak barevná a mají připomínat závoj a ženskou tajemnost, vyrobila sklárna Janštejn. Ta fouká sklo na Vysočině už 200 let, právě pro její dlouho historii se ji Plzeňský Prazdroj rozhodl oslovit.

Letošní ročník aukce je už desátý, přihazovat bylo možné on-line a dražba běžela také na internetové televizi Mall.tv. Celková částka přesáhla dva miliony korun a nejdražší láhev se vydražila za 523 100 korun.

V předchozích ročnících se pro Centrum Paraple vybralo celkem 13,5 milionu korun. Historicky nejdražší láhev se vydražila v roce 2018 a nový majitel za ni zaplatil 700 tisíc korun. V loňském roce zase proběhla historicky nejúspěšnější aukce, která na konto Centra Paraple připsala více než 3,5 milionu korun, Plzeňský Prazdroj totiž příspěvek navýšil o milion korun kvůli pandemii.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym