Sony otevírá investiční fond pro startupy. Celkem do nich vloží kolem 185 milionů dolarů

sony-kancelare-toronto-2

Open-space kanceláře

0Zobrazit komentáře

Japonský technologický gigant Sony se rozhodl značnou měrou podpořit inovativní startupy. Spouští proto nový investiční fond s názvem Innovation Growth Fund, který bude disponovat 20 miliardami japonských jenů, tedy zhruba 185 miliony dolarů. Sony chce obecně vkládat peníze do firem, které působí v klíčových oblastech s rychlým růstem.

Jde již o druhý investiční fond do technologií od Sony. První inovační fond byl zaměřen na startupy v seed, brzké či střední fázi a peníze proinvestoval celkem do 40 různých projektů z celého světa. Peníze pro nový fond prozatím Sony nevybralo, ale už nyní má mezi partnery například investiční banku Daiwa Securities nebo Mitsubishi UFJ Lease.

Fond by se měl zaměřit na podobný způsob investic jako japonský obr SoftBank, který disponuje částkou 100 miliard dolarů a který stojí za jedněmi z nejzásadnějších světových investic, včetně Uberu, WeWorku, Nvidie nebo indického miliardového startupu Ola. Mezi oblastmi zájmu Sony jsou pak umělá inteligence, strojové učení, drony, robotika, senzory a IoT či bezpečnost. Šanci mají i firmy z Česka.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym