Spider-Man se vrací do éry původních filmů. Nový trailer na očekávanou marvelovku má pár velkých překvapení

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

spider-man-1

Reprofoto: Sony/YouTube

Peter Parker alias Spider-Man v novém filmu

0Zobrazit komentáře

Na to, že má nový Spider-Man: Bez domova vyjít v prosinci, se o něm dosud téměř nic nevědělo. Sony a Disney původně měly v plánu to tak ještě chvíli nechat, před pár dny ale na internet unikl kompletní trailer a studiím tak nejspíš nezbylo nic jiného, než fanoušky potěšit jeho oficiálním zveřejněním a konečně tak ukázat, co Peter Parker udělá s totálním převrácením svého světa v minulém filmu.

Na začátek je nutné upozornit, že upoutávka, stejně jako tento text, obsahuje spoilery z předchozího Spider-Mana: Daleko od domova. Někteří by zároveň mohli usoudit, že trailer z chystaného titulu prozrazuje příliš. Marvel totiž i nadále pokračuje ve vytváření megalomanského seriálu z filmů a Bez domova začne v zásadě přesně tam, kde Daleko od domova skončilo.

To znamená, že zloduch Mysterio, chvíli poté, co ho Spider-Man porazil, celému světu prozradil jeho skutečnou identitu. Při průletech centrem New Yorku tak na budovách vidíme bezpočet obrovských obrazovek pokrytých maskou Spider-Mana a tváří Petera Parkera hned vedle. A co víc, Mysteriovi se podařilo všechny své podvody a dronové útoky svést na mladého hrdinu, který tak musí utíkat takřka před celým světem.

Právě tyto okolnosti byly známé už divákům, co vydrželi do potitulkové scény předchozího filmu a dostali velký cliffhanger, na jehož rozuzlení čekají už přes dva roky. Když se tedy během uplynulého víkendu na internetu objevil údajně uniklý trailer pokračování, okamžitě ovládl sociální média. Studiím se sice podle všeho podařilo úniky nahlásit a smazat, o dva dny později ovšem tříminutovou upoutávku vydala oficiálně.

Peter Parker se v ní snaží neúspěšně vypořádat s novou realitou. Jelikož si nedokáže představit, že by tak měl vypadat zbytek jeho života (a života jeho blízkých), rozhodne se mocného Doktora Strange požádat o kouzlo, co by nedávné události zvrátilo. Dr. Strange se o něj samozřejmě přes varování rozštěpení vesmíru pokusí a samozřejmě to nedopadne podle plánu.

Koncept multiverza se ve filmovém a televizním univerzu Marvelu (MCU) výrazněji objevil už v Avengers: Endgame, kde byl součástí základního námětu. Teď má však hrát zásadní roli ve většině titulů ze čtvrté fáze MCU, což platí i pro chystaného Spider-Mana. Peter Parker a Dr. Strange v něm prolétávají mnoha různými realitami, přičemž se snaží najít cestu zpátky do té svojí.

Ačkoliv trailer kromě základní premisy snímku neodhaluje mnoho, těm, kteří dění kolem Spider-Mana detailně nesledovali, nabízí pár velkých překvapení. Hrdinové se totiž při cestování multiverzem setkají se zloduchy ze starších filmů o pavoučím muži a dokonce je ztvární odpovídající herci. V upoutávce se tak po sedmnácti letech objevuje Alfred Molina jako Doc Ock, dost možná slyšíme také Willema Dafoea jako Goblina. Obsazení J.K. Simmonse snad naznačuje i návrat despotického šéfa novin J. J. Jamesona ze snímků Sama Raimiho.

Komiksová divize Disney prozatím letos bodovala hlavně trojicí seriálů WandaVision, The Falcon and the Winter Soldier a Loki, které si přes kolísavou kvalitu zajistily velké publikum. Něco podobného platilo o snímku Black Widow. Jeho příjmy mají sice daleko k částkám typicky očekávaným u podobných blockbusterů, v kinech a online nicméně zatím vydělal půl miliardy dolarů.

Spider-Man: Bez domova se teď oficiálně připojuje k poměrně silné nabídce Marvelu na poslední měsíce letošního roku. Už příští týden se výhradně na plátna chystá Shang-Chi lákající mimo jiné dobrým přijetím kritiky. V listopadu pak dorazí Eternals, jejichž trailery slibují netypické zpracování marvelovského blockbusteru. Nový Spider-Man nakonec rok uzavře plánovanou premiérou 16. prosince. Jelikož minulý film celosvětově vydělal přes miliardu dolarů, kinaři očekávají snad konečně návrat k příjmům z doby před pandemií.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym