Spouštíme Startup Awards. Hledáme ty nejlepší startupy Česka, rozhodnete o nich i vy

Startupy jsou naše srdcovka. Proto vyhlašujeme ocenění, které získají ty nejoblíbenější i nejzajímavější. Nominovat své favority můžete už teď.

Iva BrejlováIva Brejlová

sa-clanek

Foto: CzechCrunch

CzechCrunch spouští Startup Awards

0Zobrazit komentáře

Už jsme se na to nemohli nečinně koukat. Množství skvělých nápadů a startupových projektů, které se okolo nás míhají, znatelně roste. Oslovují zákazníky, dostávají se za hranice, inovují obory, ve kterých působí, a některé je i staví do úplně jiného světla nebo rovnou převracejí celé vzhůru nohama. Rozhodli jsme se zaujmout i širší veřejnost a vyhlásit ty „nej“ startupy pocházející z Česka. Připravili jsme proto Startup Awards. Největší akci svého druhu, v rámci které přivedeme do světel reflektorů ty nejzajímavější české startupy.

CzechCrunch totiž mladé firmy zblízka sleduje roky. „Myslím, že žádné české médium nemá ke startupům blízko právě tak jako CzechCrunch. I když se tematický záběr, kterému se věnujeme, v posledních letech hodně rozšířil, právě startupy byly v začátcích tím, co CzechCrunch stoprocentně definovalo a na čem server začínal. A velký zájem o startupy nám zůstal i do dneška. Je to taková naše srdcovka,“ říká Michal Ptáček, zakladatel CzechCrunche.

Vyústěním takové srdcovky jsou právě Startup Awards. Jde o vůbec první ročník ocenění z dílny CzechCrunche. „Chceme ukázat, kolik úžasných projektů zde vzniká, a představit lidi, kteří za nimi stojí,“ dodává Michal Ptáček.

Nominujte svůj nejoblíbenější startup

Startup Awards je soutěž zakončená velkolepým galavečerem, během kterého zjistíme vítěze ve čtyřech kategoriích. Mladý startup roku hledá ty firmy, které mají největší potenciál stát se příštím jednorožcem. Startupová osobnost roku ocení člověka, který v posledních 12 měsících zanechal významnou stopu v tuzemském startupovém prostředí. Investiční trefa roku hodnotí nejzajímavější investiční počin a Cena popularity pak startup nejoblíbenější u veřejnosti.

Na výběru těch nej v jednotlivých kategoriích se podílí jak pečlivě sestavená porota, tak odborníci z CzechCrunche, ale i široká veřejnost. Právě ta vybírá Cenu popularity, a tak výsledky můžete zásadně ovlivnit i vy. A pozor, nominace do této kategorie začínají právě teď. Hlasovat můžete na startupawards.cz a doporučujeme neotálet, protože do finále se dostane pouze 30 startupů s nejvyšším počtem hlasů.

Znáte ho? Nápad, který vás nadchl? Projekt, který nás bere do budoucnosti, nebo snad vylepšuje přítomnost? Nominujte své oblíbence mezi finalisty Startup Awards. Nezáleží na tom, v jakém oboru startupy působí. Zajímají nás všechny. Zapojte se do nominační fáze a protlačte své favority do užšího výběru. Nebo prostě protlačte sebe. Čím víc hlasů pošlete, tím výš se v žebříčku startup posune. Vůbec tak není od věci možnost hlasování rozšiřovat do okolí.

Nevadí, jestli hlasy přijdou od zaměstnanců společnosti, jejich známých, kamarádů, sousedů nebo třeba jestli za odeslaný hlas pro vás budete nabízet slevu na vlastní produkty. Není jich nikdy dost. Rádi se necháme překvapit vaší originalitou v jejich shánění.

Po uzavření nominací zveřejníme seznam třicítky startupů s největším počtem hlasů. Právě z nich se pak bude v průběhu srpna vybírat ještě jednou, a to opět za pomoci hlasů čtenářů a veřejnosti. Toto hlasování už určí finální pořadí a nejpopulárnější český startup současnosti, který si odnese Cenu popularity. Výsledek se dozvíte v září během galavečera na Žofíně.

Nezapomeňte: každý hlas se počítá. Do užšího výběru se dostane jen 30 startupů s jejich největším počtem. Na akci máte čas do 17. července. Druhé kolo hlasování o nejoblíbenější startup pak začíná 1. srpna a posílat své preference můžete až do posledního dne v měsíci. O všem vám dáme včas vědět.

Vyrostli jsme s vámi a jsme rádi, že teď za sebe můžeme umožnit růst i dalším. Aneb slovy našeho zakladatele Michala Ptáčka: „Rozvoj, kterým tuzemská startupová scéna v posledních letech prošla, je obrovský. Velmi dobře si pamatuji její skoro až punkové začátky a se současným stavem je to neporovnatelné. Z mého pohledu ubylo pochybných projektů a naopak se velmi zvýšila profesionalita jak startupů, tak týmů, kteří je budují. Česko se tak podle mě v průběhu let dere stále výš v pomyslném žebříčku startupových národů, což jasně ukazuje i počet úspěšných projektů, které zde vznikají a dobývají svět,“ uzavírá.

Chceme upozornit i na další. A tak teď už pojďte hlasovat.

Rubriku Startupy podporujíjt-retina

Diskuze (0)

Novinka

Anonym