Star Wars jako špionážní thriller. Disney ukazuje trailer na seriál Andor od tvůrců Rogue One

Novinka se odehrává pět let před událostmi filmu Rogue One a bude sledovat vznik rebelie proti Impériu. Seriál vyjde v září.

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

andor-disney-star-wars-1

Reprofoto: Star Wars/YouTube

Záběr ze seriálu Andor

0Zobrazit komentáře

Mandalorian si jako první hraný seriál ze světa Star Wars diváky získal nečekaným epizodním pojetím, dobrodružstvími sympatického hrdiny z periferie sci-fi ságy a samozřejmě malým Yodou, respektive Groguem. Následující Boba Fett: Zákon podsvětí a Obi-Wan Kenobi ovšem v továrně Disney jakoby ztratily tvář. Na mnoho diváků nepůsobily seriózně, chyběla jim zajímavá zápletka a hlavně autorský styl. Podobná kritika by neměla platit pro novinku z předaleké galaxie Andor. Tvůrci Rogue One v ní totiž přicházejí se špionážním thrillerem.

Seriál pojmenovaný po Cassianu Andorovi, pilotovi a jedné z důležitých postav rané rebelie vůči tyranii galaktického Impéria, se bude odehrávat pět let před Rogue One: Star Wars Story. Má tedy sledovat počátky formování Aliance rebelů, kdy se lidé postupně radikalizovali v reakci na brutální vládu císaře Palpatina. Centrální bude samozřejmě příběh bývalého zloděje a rodícího se revolucionáře Andora. Jak ale ukazuje nový trailer, novinka představí rozsáhlý svět s mnoha postavami a komplexní zápletkou.

Podobně jako v první upoutávce z konce května se nám ani tentokrát mnoho detailů o ději nedostává, nicméně se setkáváme s lidmi v nejvyšších sférách galaktické společnosti, organizátory rebelů i obyčejnými vesničany. Mluví se o infiltraci Impéria a krádeži – plány na Hvězdu smrti ale jejím předmětem nejsou.

V několika záběrech se také objevují obří těžební operace, které zdevastovaly Andorovu domovskou planetu Fest. Ta bude hlavním dějištěm první řady, později totiž hraje roli jednoho z center boje proti Impériu. Jiné scény zase ukazují Mon Mothmu, senátorku, jež se později stane jednou z lídryň rebelů.

Obecněji trailer zprostředkovává všeobecný neklid a naturalističtější atmosféru, než na jakou jsou diváci Star Wars zvyklí. Hned na začátku z perspektivy spíš chudých obyvatel sledujeme přílet masivního křižníku, který nepůsobí jako každodenní událost, ale jako příchod mocných vetřelců. Jedni mají zbraně vyrobené pro seriál z kalašnikovů, druzí mezihvězdné bitevní lodě.

Zatímco Rogue One ukázalo cestu k jednomu z nejzásadnějších úspěchů rebelů, Andor se odehrává v temné době, kdy přesvědčení bylo silné, ale oslabovaly ho neustálé porážky ze strany Impéria. Také s titulním hrdinou se prý setkáme v ne zrovna nejlepším mentálním rozpoložení.

„My už víme, co Cassian dokáže, uvidíme ho ale v době, kdy to ještě neví on sám,“ cituje Variety Diega Lunu, představitele Cassiana Andora. „Potkáme ho v době, kdy má těžký život plný temnoty. V tom je to zajímavé, protože tenhle obyčejný chlap se najednou musí stát součástí něčeho většího,“ popsal Luna. Tony Gilroy, tvůrce seriálu stojící za scénářem Rogue One nebo i bourneovské trilogie, pak k hlavní postavě pro Vanity Fair řekl: „Vzpouzí se revoluci, je cynický a ztracený.“

andor-disney-star-wars-diego-luna-cassian

Reprofoto: Star Wars/YouTube

Diego Luna jako Cassian Andor

Andor měl na streamovací službě Disney+ vyjít už koncem srpna, premiéra se ale přesunula na 21. září. První řada bude mít 12 epizod, zdaleka nejvíce ze všech hraných seriálů Star Wars, a pokryje pouze první rok vývoje Aliance rebelů. Už potvrzená druhá řada se pak má zaměřit na zbylé čtyři roky mezi dějem Andora a Rogue One.

Vedle toho Disney chystá celou řadu dalších projektů ze světa Star Wars. V únoru příštího roku má vyjít třetí řada Mandaloriana, následovat bude spin-off Ahsoka o stejnojmenné bojovnici. Někdy později se pak očekává seriál Skeleton Crew. Pracuje se také na Landovi a The Acolyte, zasazeném do doby sta let před hlavní filmovou sérií.

Načítám formulář...

Diskuze (0)

Novinka

Anonym