Startup Basis, který vyvíjí kryptoměnu s pevnou hodnotou, získal v ICO okolo 133 milionů dolarů

Filip HouskaFilip Houska

bitcoin
0Zobrazit komentáře

Americký startup Basis, který se snaží vytvořit kryptoměnu, která by měla pevnou a ne tak nestabilní hodnotu jako v případě ostatních digitálních měn, hlásí úspěšné ICO (prvotní nabídku virtuální měny, podobná akciím). V ní se rok starému startupu podařilo od renomovaných investičních skupin získat částku okolo 133 milionů dolarů (cca 2,7 miliardy korun).

Kryptoměny mají mnoho specifik. Vedle toho, že jsou decentralizovány a fungují na peer-to-peer síti, se vyznačují také svou proměnlivostí. Díky této nestálosti, kdy hodnota například nejpopulárnější kryptoměny Bitcoin může z hodiny na hodinu rapidně klesnout či stoupnout, se zatím vyloženě nehodí k běžným nákupům, jaké se provádí za standardní měny. Tuto charakteristiku však chce narušit ambiciózní startup Basis.

Bird scooter

Přečtěte si takéStartup Bird spustil službu na půjčování elektrických koloběžek. V ulicích ale způsobují chaosStartup Bird spustil službu na půjčování elektrických koloběžek. V ulicích ale způsobují chaos

Desetičlenný tým z amerického New Jersey pracuje na takové digitální měně, jejíž poptávka bude stoupat či klesat na základě přibližné hodnoty amerického dolaru. Právě díky tomuto nastavení by se z vyvíjené kryptoměny, nazvané jako Basecoin, měla v budoucna stát měna, se kterou by šlo místo pouhé spekulace i reálně nakupovat.

5DA388A0-7F19-4F40-861E-2F25DB90E350

Zjednodušeně řečeno, Basecoin má fungovat tak, že pokud jeho poptávka roste, systém na základě použitých algoritmů vytvoří více této měny. Avšak v případě, že poptávka klesá, startup sníží nabídku basecoinů tak, aby vytvořila nárůst v ceně. Celý proces má být dle Basis založen na třech hlavních „tokenech“ – Basecoin (základní měna), Base Bonds (tokeny dražené blockchainem, když je potřeba snížit poptávku basecoinů) a Base Shares (tokeny obecně vydávané na blockchainu).

Zájem prestižních investorů

Na tuto komplexní strukturu, která je ve formě white paperu volně k dispozici (ZDE), začala nyní slyšet i velká jména z investorského světa. Skupiny jako Andreessen Horowitz, Bain Capital Ventures či Lightspeed Venture Partners se podílely na aktuálním ICO (Initial Coing Offering), která startupu vynesla okolo 133 milionů dolarů.

A8FA9C8B-C019-40D7-9D24-2F3EC2BB6E6A

Nader Al-Naji, spoluzakladatel a CEO startupu Basis

Basis pod vedením spoluzakladatele Nadera Al-Najiho zatím příliš mnoho bližších informací o chystaných plánech nezveřejňuje. Je však jisté, že tento projekt, který vznikl teprve před rokem, bude zajímavé sledovat.

Foto: Basis

Diskuze (0)

Novinka

Anonym