Streamovací služba SkyShowtime dorazí do Česka za dva týdny. A za druhou nejvyšší cenu v Evropě

I když je SkyShowtime dražší pouze v Dánsku, Netflix, Disney+ a HBO Max jsou pro české diváky o něco nákladnější. Služba navíc nabídne vybraný obsah z HBO.

Michal MančařMichal Mančař

top-gun-maverick-tom-cruise-paramount

Foto: CinemArt

Tom Cruise ve filmu Top Gun: Maverick

0Zobrazit komentáře

Pokud nepatříte mezi diváky, kteří trpí paralyzující nerozhodností při výběru filmů a seriálů na rozmanitých streamovacích službách, poznamenejte si datum 14. února. Za dva týdny totiž bude mít v Česku premiéru další účastník soubojů na streamovacím trhu. Služba SkyShowtime láká na snímky filmových studií Universal a Paramount či na původní tvorbu HBO, ale možná někoho překvapí cenovou politikou.

„Je to naše dosud největší uvedení na trh. Jsem nesmírně nadšený, že můžeme navázat na pokračující úspěch služby, která již byla spuštěna ve Skandinávii, Nizozemsku, Portugalsku a řadě regionů v oblasti Jaderského moře,“ okomentoval premiéru šéf SkyShowtime Monty Sarhan. Služba se vedle Česka zakrátko představí v dalších sedmi zemích střední a východní Evropy, celkem tak bude aktivní už ve dvaceti státech. Poněkud překvapivé ale je, že téměř na všech zmíněných trzích je streamovací služba levnější než v Česku.

Tuzemští zájemci za SkyShowtime, jež nabízí jediný druh předplatného, zaplatí 179 korun měsíčně. Jenže jak upozorňuje publicista Tomáš Vyskočil, to je druhá nejvyšší částka, kterou si evropská služba účtuje. Pouze v Dánsku tamější populace s vyšší kupní silou za SkyShowtime zaplatí 69 dánských korun, v přepočtu 221 těch českých. Dokonce i další skandinávské země mají SkyShowtime dostupnější než Češi. A například na Slovensku stojí šest euro, zhruba 143 korun.

Netflix, Disney+ a HBO Max nicméně jsou pro české diváky dražší, jen Prime Video od Amazonu vyjde na polovic. SkyShowtime ale spíš než cenou bude chtít nalákat obsahem, nabízí například nedávný hollywoodský hit Top Gun: Maverick, mezi dalšími filmy zaujme třeba Jurský svět: Nadvláda, Seveřan nebo animovaný snímek Mimoni 2: Padouch přichází. Do budoucna budou mít zákazníci také přístup k exkluzivním televizním premiérám filmů od studií Universal Pictures a Paramount Pictures.

Kromě filmů samozřejmě přichází i seriálová nabídka. Fanoušky sci-fi potěší například velmi povedený Star Trek: Strange New Worlds nebo videoherní adaptace Halo. Seriáloví nadšenci si užijí i oceňovaná dramata Tulsa King se Sylvesterem Stallonem nebo Yellowstone s Kevinem Costnerem. Obsah nové služby navíc rozšíří vybraná tvorba místních poboček HBO.

Na SkyShowtime se totiž přesunuly některé seriály, které v uplynulých týdnech zmizely z HBO Max. Z českých titulů jde o úspěšnou minisérii Bez vědomí nebo zábavný gastrodokument Spolu & hladoví. Diváci také budou moci zhlédnout dvě z prvních původních produkcí SkyShowtime, český seriál Vítěz a polský Warszawianka.

SkyShowtime nabízí filmy a seriály v původním znění s českými titulky, jejich část je navíc opatřena dabingem. Obsah v maximálně HD rozlišení a se zvukem Dolby Digital 5.1 lze sledovat přes web nebo prostřednictvím aplikace, ta je dostupná pro zařízení Apple s operačním systémem iOS a tvOS, na Androidu a na televizích se systémy Android TV, Google TV a LG TV.