T-Mobile kupuje za 26 miliard dolarů operátora Sprint. Společně mají mít 120 milionů zákazníků

Filip HouskaFilip Houska

tmobile
0Zobrazit komentáře

Na americkém telekomunikačním trhu dochází k obří fúzi, k níž se postupně (a dlouho neúspěšně) schylovalo od roku 2014. Třetí a čtvrtý největší operátor v USA, T-Mobile a Sprint, se spojují dohromady pod „novou“ firmu T-Mobile. Cílem tohoto spojení má být zajištění nižších cen pro zákazníky a rychlejší implementace 5G sítě napříč Spojenými státy.

Právě nasazení vysokokapacitní bezdrátové sítě 5G znamená pro „nový T-Mobile“, který má sídlit ve městech Bellevue (Washington) a Overland Park (Kansas), obrovskou příležitost. Díky všem aktivům, jež mezi sebou firmy nově sdílí, mají v tomto směru předčit další rivaly na telekomunikačním poli USA – AT&T a Verizon.

elonmuskxx

Přečtěte si takéTeslu opouští jeden z nejschopnějších zaměstnanců, který měl na starost vývoj AutopilotaTeslu opouští jeden z nejschopnějších zaměstnanců, který měl na starost vývoj Autopilota

Ohlášená fúze mezi T-Mobilem a Sprintem pochopitelně přináší i nové vedení. Výkonným ředitelem se stane John Legere, který vedl původní americký T-Mobile, a na post provozního ředitele usedne Mike Sievert.

B7B172F9-19FA-4382-B1AD-1D4241DC5F02

Bývalý CEO Sprintu Marcelo Claure a CEO „nového“ T-Mobilu John Legere

Co se týče podílů, 42 procent má držet majoritní vlastník T-Mobilu Deutsche Telekom a 27 procent připadne japonskému investičnímu gigantu SoftBank, jenž byl majoritním vlastníkem Sprintu. Zbytek budou držet ostatní akcionáři, včetně bývalého CEO Sprintu Marcela Claurea, který spolu s CEO SoftBanku Masayoshim Sonem bude i v představenstvu.

Schválení od administrativy Donalda Trumpa

Celá dohoda, provedená formou výměny akcií, jež ohodnotila Sprint na cca 26 miliard dolarů, bude muset být ještě řádně schválena americkými regulačními úřady a akcionáři. Pokud vše půjde podle plánu, definitivně vznikne telekomunikační gigant s hodnotou okolo 146 miliard dolarů a základnou až 120 milionů klientů.

Foto: T-Mobile (reprofoto, YouTube)

Diskuze (0)

Novinka

Anonym