Takto by měla již brzy graficky vypadat nová podoba Windows 10

ms6
0Zobrazit komentáře

Přiznáváme to neradi, ale Microsoft za posledních pár let ušel slušný kus cesty, a začal svůj hardware i software dorovnávat s opěvovanou konkurencí, tedy především s Applem, jeho MacBooky a systémem MacOS. Microsoft to nedávno potvrdil i představením Surface Laptopu, který nápadně designem právě MacBook připomíná.

A právě toto a další nová zařízení chce technologická firma vybavit vylepšenou podobou svého systému Windows 10. Ten by měl po vzoru Googlu dostat plochý, čistý design, zaměřený na typografii a jednolité jednobarevné bloky, které vycházejí z původní verze systému. Microsoft bude jednotlivé části vypouštět postupně v rámci aktualizací a testovat.

applepark

Přečtěte si takéPodívejte se na aktuální podobu nového sídla Applu, které se otevře letos v září (video)Podívejte se na aktuální podobu nového sídla Applu, které se otevře letos v září (video)

Společnost představila celý koncept, jenž dostal název Fluent Design System, během zhruba hodinové prezentace na Microsoft Build Keynote. Okna a všechny prvky by se měly překrývat zcela novým způsobem, částečně pomocí průhlednosti a částečně za pomoci nového stínování, souběžně s tím budou mít všechny elementy vlastní animace, které budou využívat scrollování do stran.

To vše by se mělo k uživatelům dostat ve dvou hlavních vlnách – v té první bude k dispozici poloprůhledný materiál s jemnou texturou s názvem Acrylic, nové animace a parallax efekty nebo speciální kontextová menu, která se objeví pouze tehdy, když je uživatel může potřebovat. Microsoft k tomu slibuje, že tyto změny nebudou mít negativní vliv na výdrž baterie.

Druhá vlna se pak pravděpodobně objeví až ke konci letošního roku a bude obsahovat zbytek aktualizací. Microsoft chce počkat na to, jak uživatelé nové změny přijmou.

Několik dalších ukázek:

ms
ms2
ms3
ms4
ms5

Virtuální prostředí Hololens

CzechCrunch Jobs

CzechCrunch Weekly

V newsletteru Weekly vám každou neděli naservírujeme porci těch nejdůležitějších zpráv, které by vám neměly uniknout.

Na letech z Evropy do USA by mohl začít platit zákaz větší elektroniky na palubě

Filip HouskaFilip Houska

11
0Zobrazit komentáře

Nařízení, které na palubě letadla zakazuje převoz jakékoliv elektroniky objemnější než běžný smartphone. S tím přišly v březnu Spojené státy Americké, které chtějí tímto zákazem reagovat na rostoucí obavy z terorismu. Pro cestující z osmi zemí Blízkého východu a severní Afriky to znamenalo, že si do letadla směr USA nemohou vzít jak notebook, tak například ani tablet nebo fotoaparát. A vše nasvědčuje tomu, že to nebude záležitostí jen muslimských zemí.

USA totiž spolu s Evropskou unií zvažují, že by tento zákaz uvalily i na přímé lety z Evropy. To by zasáhlo mnohoznačně více lidí, než tomu bylo doposud, kdy tento zákaz ovlivňuje v průměru 50 letů za den. Nicméně zatím není nic jisté a rozhodnout by o tom měli úředníci z obou stran během příštího týdne na setkání v Bruselu.

elon_insta

Přečtěte si takéElon Musk začíná razit svůj první tunel v Los AngelesElon Musk začíná razit svůj první tunel v Los Angeles

Pokud by takové nařízení vzešlo v platnost i pro Evropu, tak by to znamenalo naprosto stejný scénář: cestující by s sebou na palubu letadla mohli vzít jen elektroniku v maximální velikosti telefonu. Větší zařízení by musela být odbavena a umístěna do zavazadlového prostoru, kde člověk pochopitelně během letu nemá přístup.

Zajímavá situace by mohla nastat v případě nízkonákladových letů, kde mnozí pasažéři svá zavazadla vůbec neodbavují a berou si je rovnou do letadla (za podmínky splnění příslušných velikostních a hmotnostních kritérií). To by s tímto zákazem končilo a dotyční by byli nuceni svou elektroniku poslat do zavazadlového prostoru. Podobně by na tom mohli být i lidé v dálkových letech, kteří by neměli možnost v letadle například pracovat.

Potenciální nebezpečí by hrozilo i tak

Mnozí experti se domnívají, že i když by byla zavadla umístěna do nákladového prostoru, tak by i tak mohlo dojít k neštěstí. Je totiž jedno, zdali by bomba umístěna ve vnitřku elektroniky (jedna z hlavních obav, proč USA s tímto nařízením vyrukovaly), nebo v prostoru příručních zavazadel – následky by to mělo obdobné. Jistým paradoxem jsou i chytré telefony, které na palubu letadla mohou. I ty by totiž mohly potenciálním teroristům posloužit jako zbraň.

Foto: Flickr [1], [2]