Tam, kde končí domov. Rolls-Royce bere posádku nového Cullinanu na samotnou hranici vesmíru

Black Badge Cullinan Blue Shadow se inspiroval linií, která je označována za začátek vesmíru. Odpovídá tomu lakování i speciální výšivka.

rolls-royce-space6

Foto: Rolls-Royce

Hvězdné nebe v interiéru vozu spolu s výšivkou Měsíce

0Zobrazit komentáře

Kármánova hranice je označení linie, která dělí zemskou atmosféru a kosmos. Právě tímto tajemným místem, za kterým končí domov a otevírají se nepoznané hlubiny vesmíru, se inspirovali v Rolls-Roycu při vytváření unikátní edice vozů Black Badge Cullinan Blue Shadow. Ta pracuje s modrou a černou barvou podobně tajemným způsobem, jako se tomu děje 100 kilometrů nad našimi hlavami.

Neotřele pojatý SUV model Cullinan bude nabídnut pouze 62 šťastlivcům z celého světa. Produkce Black Badge Cullinan Blue Shadow je striktně omezena a počet kusů odpovídá počtu mil, které dělí zemský povrch od zmiňované Kármánovy linie.

Exteriér vozu dostal nově připravený lak Stardust Blue, který má připomínat modrou barvu horních vrstev zemské atmosféry. Některé detaily, jako je rámeček masky chladiče či aerodynamické prvky nárazníku, zase byly oděny do saténově černého laku, jenž odkazuje na povrchovou úpravu chránící raketoplány při průletu atmosférou.

Kosmický otisk dostala i světoznámá soška Spirit of Ecstasy zdobící přídě Rolls-Royců. V tomto případě byla vyrobena za pomoci technologie 3D tisku z titanu, tedy kovu velmi oblíbeném v kosmickém průmyslu, a dostala namodralou povrchovou úpravu s perleťovým efektem.

rolls-royce-space1

Foto: Rolls-Royce

Lakování vozu odkazuje na hranici mezi Zemí a vesmírem i raketoplány

Ten pravý kosmos se ovšem otevírá v kabině vozu, kde obklady na palubové desce a dveřích vozu pracují s přechodem modrého laku do temných odstínů. Tento efekt byl vytvořen hned šesti vrstvami lakování s pěti různými odstíny modré, která přechází až do hluboce inkoustově černé.

Nad hlavami posádky se na stropním podhledu objevuje složitá výšivka části Měsíce. Je tvořená pěti různými barvami nití, kdy každá byla do obrazce aplikována jinou technikou. Celkem je výšivka, jež znázorňuje i několik kráterů, tvořena 250 tisíci stehy a její výroba zabrala dva dny. Na stropě ji samozřejmě doplňuje i hvězdná obloha tvořená celkem 1 183 diodami, z nichž 384 je modrých a 799 bílých.

Přední a zadní sedadla jsou čalouněná perforovanou kůží se vzorem, který má připomínat neustále se dynamicky proměňující oblačnost nad kontinenty a oceány. Každé sedadlo má přes 75 tisíc perforací – a i zde vytváření detailu zabralo dva dny. Sada modrých zavazadel vyráběná na míru pro tento model je pak již jen třešničkou na hvězdném dortíku.