Tarantino možná končí s režií a tvůrci Westworldu ukazují nové sci-fi. Je tu další CC Watch s filmovými a seriálovými tipy

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

ccwatch10

Foto: Heather Ikei/A.M.P.A.S./Falcon

0Zobrazit komentáře

Je tady další díl CC Watch, což znamená shrnutí zajímavých novinek ze světa filmu a televize za poslední týden, upozornění na vzrušující trailery a tipy na audiovizuální program na večer i kdykoliv jindy. Mezi nejzajímavější zprávy uplynulého týdne patří chystané pokračování Jokera, ale také blížící se otevření kin Cinema City nebo slova Quentina Tarantina, podle nichž režisér zvažuje režisérskou kariéru pověsit na hřebík předčasně.

Z trailerů stojí za pozornost hlavně sci-fi Reminiscence, které je celovečerním režijním debutem Lisy Joy, ženy jednoho z bratrů Nolanových. Zajímavě pak vypadá i sci-fi blockbuster na pomezí Wanted Matrixu, horor tvůrce District 9 nebo životopisná gangsterka. A v tipech ke sledování připomínáme Kubrickův poslední film, postapokalyptickou novinku Netflixu nebo komedii HBO o poslíčkovi doručujícím marihuanu.

Aby vám naše shrnutí a doporučení propříště neuniklo, můžete se k odběru newsletteru CC Watch přihlásit zde.

***

Co hýbe světem filmu a televize

Tarantino zvažuje skončit s režií už teď: Jeden z nejoblíbenějších amerických režisérů má, zdá se, skoro panickou hrůzu z toho, že by natočil špatný film. Už dlouhé roky mluví o tom, jak mnoho filmařů neví, kdy skončit, a jejich pozdní tvorba tak za moc nestojí. Proto chce Tarantino natočit jen deset filmů. Nedávno ale v podcastu zmínil, že by možná bylo dobré nedospět ani k tomu, takže jeho posledním snímkem by bylo velice dobře přijaté Tenkrát v Hollywoodu. Co pak? Hlavně by jako nový otec měl více času na rodinu a literární tvorbu. Ještě letos mu ostatně má vyjít román Tenkrát v Hollywoodu, v němž prý děj filmu obohatil a přepracoval do zcela nové formy.

Oscarový scenárista Jamese Bonda se obává jeho budoucnosti u Amazonu: Nedávno jsme popisovali, že bondovky mohou být jen malou částí důvodu, proč Amazon koupil studio MGM. Scenárista John Logan stojící za Skyfall a Spectre ale pro deník The New York Times vyjádřil obavy, že Bezosova firma bude slavnou ságu o britském agentovi vnímat jen jako další franšízu typu Marvelu nebo DC Comics. V současnosti sice každé umělecké rozhodnutí spojené s Jamesem Bondem musí schválit rodinná britská produkční společnost, nemusí to tak ale být vždy. „Bond není obsah,“ píše Logan. Doufá, že si všechny budoucí snímky série dokáží zachovat své typické prvky.

Na co jsme zvědaví

Bratří Nolanové patří k nejváženějším jménům v Hollywoodu, ovšem kdo ví, kde by ale byli bez svých manželek. Obě totiž dělají producentky svým mužům a například Westworld je stejně tak dílem Jonathana Nolana jako  Lisy Joy. Ta nyní režírovala svůj první celovečerní film, kterým je samozřejmě sci-fi s tematikou času.

Snímek Reminescence se odehrává v zaplaveném Miami, kde působí soukromý detektiv Nick (Huge Jackman). Jeho práci mu ulehčuje zvláštní stroj schopný dokonale vyvolávat vzpomínky, u nové zakázky mu ale způsobí posedlost hledáním ztracené ženy. Noirový thriller slibuje propracovaný svět, složitou zápletku a pohlcující temnou atmosféru.

Další zprávy, tipy na novinky a trailery, na něž jsme velmi zvědaví, výběr zajímavých filmů i seriálů, které stojí za vidění, či osobní tip jednoho z členů redakce CzechCrunche najdete v kompletním devátém vydání newsletteru CC Watch.

Pokračování nového newsletteru CC Watch si můžete přečíst zde.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym