Tato americká společnost začne brzy do Tesly S montovat bezdrátové nabíjení

Michal BenatzkyMichal Benatzky

hero-01

V našich končinách ne příliš známá americká společnost Plugless, přišla s nápadem, o který se jistě bude zajímavat každý majitel elektromobilu Tesla. Plugless totiž tvrdí, že během jara 2016 předvede systém, díky kterému bude možno Teslu S nabíjet bezdrátově. Tedy podobně jako například váš smartphone.

Případní zájemci mohou už v současné době složit zálohu ve výši 244 dolarů, v přepočtu tedy asi 6 100 korun – přičemž konečná cena by v tomto případě neměla pro model S přesáhnout desetinásobek. Pokud však zájemci zálohu předem nesloží, negarantuje firma zafixování ceny a může se stát, že tak zákazník zaplatí při vydání částku vyšší.

photoshoot

Přečtěte si takéPražský StartupYard odhalil 9 nových startupů, do kterých investoval přes 7 milionů korunPražský StartupYard odhalil 9 nových startupů, do kterých investoval přes 7 milionů korun

Server Mashable dále informuje, že po instalaci systému bude pro nabití Tesly stačit pouze připojit a najet na 7,2 kw nabíječku, přičemž během hodiny by se měly baterie dobít nakolik, aby bylo vozidlo schopno ujet 20 mil, tedy zhruba 32 kilometrů. Plné nabití by pak mělo být možné v rozmezí 8 až 12 hodin. I za přítomnosti systému bude samozřejmě dále možno Teslu S nabíjet také klasickým způsobem.

Ihned po uvedení bude bezdrátová nabíječka pro Teslu bohužel dostupná pouze pro modely se zadním náhonem. Na kompatibilitu s modely s pohonem všech kol, stejně jako na podporu Tesly model X a připravovaného Modelu 3, si případní zájemci ještě budou muset počkat.