Tato sluchátka se umí přizpůsobit vaší hlavě a přeměnit jakýkoliv zvuk na prostorový

ossic
0Zobrazit komentáře

S blížícím se nástupem virtuální reality, se kromě samotného zobrazovacího zařízení, které už bude brzy k dispozici všem zákazníkům, a kromě speciálních senzorů pro pohyb rukou a budoucí reálný hmat, se snaží výrobci investovat své prostředky do vývoje kvalitních slucházek za dostupnou cenu, která jsou schopná kvalitně interpretovat prostorový zvuk.

Ten je totiž u hraní her nebo „živém“ sledování filmů naprosto klíčový a může zásadně ovlivnit celkový zážitek. To si uvědomují i tvůrci sluchátek Ossic X, kteří v kampani na Kickstarteru chtěli vybrat 100 tisíc dolarů na jejich další vývoj. Jen za týden a půl se jim ovšem podařilo od téměr 4900 lidí vybrat neuvěřitelných 1,2 milionů dolarů, tedy přes 29,3 milionů korun.

loga

Přečtěte si takéTahle webová stránka vám instantně najde a umožní stáhnout libovolné logo ve vektorechTahle webová stránka vám instantně najde a umožní stáhnout libovolné logo ve vektorech

Sluchátka jsou unikátní v tom, že se dokáží přesně přizpůsobit svému uživateli, jeho anatomii hlavy a uším a tím zprostředkovat z běžných zvuků, zvuk prostorový, pomocí několika reproduktorů různě rozmístěných kolem ucha. Sluchátka jsou samozřejmě zcela krytá a ruší tak okolní zvuky. Díky tomu by měli být zákazníci schopni vše slyšet velmi podobně jako v reálném světě.

ossic_product

U zákazníků by se pak měla objevit přibližně v květnu tohoto roku za cenu aktuálně začínající na 249 dolarech (6079 Kč) v kampani a až 399 dolarech (9740 Kč) při koupi po oficiálním vydání. Tam už se samozřejmě ona dostupná cena dostává do jiných dimenzí, nicméně původní částka v kampani nepřesáhla 5000 Kč, což je za takto kvalitní sluchátka skvělá hodnota.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym