Tribe: chatovací videoaplikace, která dokáže převést mluvu do interaktivní textové podoby

Filip HouskaFilip Houska

tribe-2-0-message
0Zobrazit komentáře

O uživatelsky nejpřívětivější chatovací platformu se snaží čím dál více společností, které své výtvory z důvodu odlišení se stále častěji doplňují o revoluční prvky. Tak jako například tým stojící za aplikací Tribe, která nově prošla atraktivní aktualizací a nabízí hned několik zajímavých funkcí.

Videochatovací aplikace Tribe už je na trhu přibližně 9 měsíců, ovšem v poslední době o ní nebylo přiliš slyšet. Nyní tvůrci prozradili proč. Pracovalo se totiž na nové verzi 2.0, která nabízí několik funkčních prvků založených na umělé inteligenci a ještě intuitivnější ovládání.

startupsummit

Přečtěte si takéJe tu další ročník Startup Summitu, kde se představí hvězdy z firem jako Kiwi.com, Liftago nebo GoodAIJe tu další ročník Startup Summitu, kde se představí hvězdy z firem jako Kiwi.com, Liftago nebo GoodAI

Koncept zůstává stejný: jednoduché nahrání čtvrtminutového videa pomocí jedné ruky a bleskové odeslání vybrané osobě nebo skupině. To, co zaujme nejvíce, je funkce pojmenovaná jako Magic Words. Ta dokáže rozeznat mluvu a díky použité technologii ji převést do interaktivní textové podoby.

tribe-2-0-magic-words

Nejlépe to lze vysvětlit na příkladu. Pokud během hovoru uživatel zmíní například jméno celebrity, název produktu, film nebo lokalitu, funkce Magic Words na displeje nabídne hypertextový odkaz, který dotyčného po kliknutí přesměruje na Instagram, Twitter, YouTube nebo Amazon daného subjektu.

Podobně to funguje i v rámci lokality, kdy se otevře mapový náhled na konkrétní místo. Integrován je i kalendář, takže v případě, že osoba na druhé straně zmíní určitý termín, ihned se nabídne možnost uložení do kalendáře. Vhodným doplňkem je i spolupráce s Uberem, alternativním přepravním startupem.

tribe-2-0-magic-words-2

Tribe 2.0 nabízí uživatelům i jiné možnost jako například vypnutí hlasitosti a automatické převedení mluvené řeči do podoby titulků, podporu různých filtrů, odložení videa a následné připomenutí za určitou dobu nebo spuštění nahrávek přímo z uzamčeného displeje v rámci notifikací včetně rychlé odpovědi.

Potenciál v tomto komunikačním softwaru, který je zdarma dostupný pro operační systémy iOS a Android, vidí i investiční skupina Sequoia Capital. Ta totiž tvůrcům aplikace právě poskytla seed investici ve výši 3 milionů dolarů.