Ted Lasso se vrací. Pokračování diváckého hitu od Applu o kouči amerického fotbalu má nový trailer

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

apple-tv-ted-lasso-jason-sudekis

Foto: Apple

Jason Sudekis je optimistický fotbalový trenér Ted Lasso ve stejnojmenném seriálu Applu

0Zobrazit komentáře

Apple jako hlavní taháky své audiovizuální streamovací služby prezentoval hlavně drahé ambiciózní projekty typu The Morning Show, See nebo Greyhound. Největším miláčkem publika se ale stal fotbalový trenér Ted Lasso, jehož kníru, roztomile jižanskému přízvuku a nekonečnému optimismu málokdo odolá. Jednou z hlavních televizních událostí léta tak možná bude druhá řada komediálního seriálu, na kterou právě vyšel nový trailer.

Tedova cesta k srdcím diváků ale nebyla jednoduchá. Nejdřív se totiž objevil jako improvizovaná postava Jasona Sudeikise a v roce 2013 pak jako součást marketingové kampaně na fotbalové přenosy americké televize NBC. Byť šlo o postavu podněcující smích, její humor vycházel z premisy amerického kouče ve Velké Británii. Nejen, že netušil, jak to v zemi chodí, ale neúspěšně se pokoušel přejít z amerického fotbalu na kopanou. Skvělý nápad a provedení reklamy, ale seriál?

V Applu se Ted Lasso musel změnit, hlavní hrdina populárního seriálu přece nemůže být jen arogantní a hloupý. Základní premisa trenéra amerického fotbalu v čele britského fotbalového týmu zůstala, stejně jako Tedovo jméno a vzhled. Samotný charakter si ovšem ponechal jen onu neinformovanost, kterou doplnilo zjevné nadšení ze života, okouzlující pozitivita a bezpočet popkulturních narážek v mluvě.

Spolu s nimi dostal samotný Američan ve vzdálené zemi také hlubší stránku s ne úplně dokonalou rodinnou historií. Výzvou pro něj navíc není jen snaha se aklimatizovat na nové prostředí a sport, ale hlavně majitelka fotbalového klubu, který má na starost. Tým totiž zdědila po svém nevěrném manželovi a rozhodla se ho potopit. Proto do jeho vedení pozvala naivního, neznalého Američana.

Pro hrdinu, za jehož ztvárnění herec Jason Sudeikis vyhrál Zlatý glóbus, je ovšem zásadní přístup, zbytek je jen otázkou doplnění znalostí. Na svém tažení za skvělým týmem, překonáním nepřejícnosti a novým životem si díky tomu získá na svou stranu nejen mladé sportovce, ale i televizní kritiky a diváky. Od většiny z nich si Ted Lasso získal označení jako úžasné nenápadné překvapení, které zlepší den, ať už se vám to líbí, nebo ne.

Některá média tak vyzdvihovala hlavně dobrou náladu, humor a zajímavé postavy i mimo hlavního hrdinu, jiná zase vyváženost seriálu. V jádru sice stojí poselství o síle optimismu, jeho moc se ale naplno projeví jen v kontextu s hlubšími osobními překážkami, kterým Ted neustále čelí. Ted Lasso tak je spíš skutečným příběhem s pozitivním vyústěním než jen naivním předstíráním, že je vše super.

Jeden z tvůrců seriálu Bill Lawrence magazínu Deadline sám nedávno řekl: „Je to v určitých ohledech spíš méně výrazný seriál, snad emočně sofistikovaný a spíš než o fraškovitý humor v něm jde o odpuštění, empatii, optimismus a tak.“ Juno Temple, představitelka jedné z hlavních ženských rolí v Tedu Lassovi, pak dodala: „Je to někdo, kdo se opravdu dokáže vcítit do lidí a má pozitivní přístup k tomu, jak procházet životem, probudit se, vstát z postele a zvládnout den.“

Možná proto také bylo dokonalou shodou okolností jeho vydání v době pandemie koronaviru, kdy lidé hledali únik a chytrá radostná komedie jim k tomu nabídla skvělou příležitost. Druhá řada, s premiérou naplánovanou na 23. července, se teď blíží v kontextu postupně opadajícího nebezpečí. V prvním traileru, zveřejněném už v dubnu, přitom s úsměvem hlásila: „Laskavost se vrací.“

apple-tv-ted-lasso-season-2

Foto: Apple

Trenér Ted Lasso a jeho kolegové

V podobném duchu se nese také nová upoutávka. Samozřejmostí jsou záběry z fotbalových utkání, Ted Lasso ale míří i daleko mimo skupinu sportovních fanoušků. Středem pozornosti jsou hlavní postavy majitelky fotbalového klubu hledající nový směr svého života, Teda stále se učícího fungování kopané nebo jeho chytrých i nešikovných kolegů.

Obecně Apple TV+ po pomalejším startu začíná nabírat obrátky. Zatímco první řady seriálů For All Mankind a Mythic Quest dostaly spíše opatrně pozitivní ohlasy, nedávno vydaná pokračování se setkaly skvělým přijetím. Mnoho diváků se těší také na zářijovou premiéru nových dílů dramatu The Morning Show. Do konce roku se snad dočkáme i televizního zpracování Asimovy Nadace, jejíž trailer navnadil na projekt velikosti sci-fi Hry o trůny.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym