Tenisky, které si nejprve musíte poskládat. Footshop uvádí vlastní exkluzivní adidasky z dílků LEGO

Filip HouskaFilip Houska

footshop-adidas-superstar-lego-2x

Foto: Footshop

Footshop spolu s firmou LEGO vyrobily proslulé tenisky Adidas Superstar z kostiček

0Zobrazit komentáře

Tenisky Adidas Superstar patří k jedněm z nejzásadnějších modelů, se kterými kdy německá značka přišla, a proto není divu, že za svou více než padesátiletou historii prošly řadou kreativních obměn. Vášeň k této legendě, která se nejprve objevila na amerických basketbalových palubovkách a pak zcela proměnila módu hiphopové subkultury, má i český Footshop. Ten nyní přichází s další exkluzivní variací Superstarů, namísto odolné kůže a gumy ale vsadil na kostičky LEGO.

Pro předního hráče na evropském poli streetwearové módy, jenž před několika měsíci koupil i český konkurenční obchod Queens, byly tenisky odjakživa alfou a omegou. I když už dnes naplno proniká také do oblečení, na prémiové boty od světových značek nehodlá zanevřít. Potvrzuje to i vydání vlastní edice zmíněných Superstarů, na které použil technologii modrotisku a dal jim originální retro vzhled.

Právě na tuto exkluzivitu, na níž Footshop dělal přímo s Adidasem, navazuje dalším unikátem. Společnost pod vedením Petera Hajdučka totiž sjednala kreativní spolupráci s tradiční dánskou firmou LEGO a společně z modro-bílých Superstarů vytvořily stavebnici, která z bot dělá sběratelský kousek pro nadšené zákazníky. Zároveň s nimi slaví výročí deseti let od založení Footshopu.

„LEGO pro mě znamená další milník rozšiřování sortimentu Footshopu, kde jsme se už dávno dostali od tenisek také k oblečení a doplňkům, kterých jsme mimochodem minulý měsíc prodali více než bot. LEGO pro nás má smysl, protože ho máme rádi my i naši zákazníci, stavebnice dokonce i mí kolegové aktivně sbírají,“ říká pro CzechCrunch zakladatel firmy Peter Hajduček.

footshop-adidas-superstar-lego-2

Foto: Footshop

Tenisky Adidas Superstar od Footshopu versus jejich stavebnicový model

„Jsme hrdí na to, že původní tenisku, kterou jsme my navrhli a Adidas nám ji nechal vyrobit, nyní můžeme představit ve formě stavebnice LEGO. Je to pro nás jakési uzavření kruhu a potvrzení, že myslet takříkajíc out-of-the-box může mít i takový výsledek. Nemůžeme se dočkat, až ji v obchodech Footshopu nabídneme v originální krabici od Lega,“ doplňuje Hajduček.

Stavebnicové Superstary se do prodeje dostanou 1. září a budou dostupné exkluzivně na Footshopu v počtu 200 kusů. Každé balení v originální krabici firmy LEGO nabídne jak samotnou tenisku k sestavení, tak dodatečných 243 dílků, pomocí kterých si ji majitel bude moci vyladit do edice Blueprinting, tedy té, na které Footshop s Adidasem spolupracoval. Novinka bude stát 2 399 korun.

Ačkoliv pro Footshop jde o první takovou zkušenost, LEGO tvorbu stavebnicových tenisek už zná. Není tomu tak dávno, co firma z dánského Billundu uvedla na svůj e-shop právě Superstary od Adidasu v původní bílo-černé kombinaci. I to inspirovalo Footshop, aby něco podobného zrealizoval také, jelikož vnímá, že LEGO je čím dál oblíbenější záležitostí mezi dětmi i dospělými.

„Myšlenka se zrodila už dřív, nicméně na samotné exekuci jsme začali pracovat začátkem letošního roku. Se společností LEGO jsme dlouho diskutovali, co je možné a co naopak proveditelné není. Šlo o nespočet telefonátů, mítinků a vyměněných schvalovacích e-mailů, které nás dovedly až sem,“ objasňuje Johana Kučerová, která měla celý projekt ve Footshopu na starosti.

footshop-adidas-superstar-lego-3

Foto: Footshop

Stavebnicové tenisky Adidas Superstar od Footshopu a firmy LEGO

„Největší výzvou bylo převážně to dát celé dokupy tak, aby vše vyšlo podle plánu. Museli jsme řešit, jak získat speciálně vyrobené kostičky z kladenské továrny (v ní vznikl i model Lamborghini Sián a další supersporty, pozn. red.), jak chytit správný odstín tkaniček a samolepek, jak v krátkém čase dojet do dílny modrotisku na Slovensku,“ dodává.

Samotný design kostičkových tenisek jde za Radovanem Pekárkem ze spolku Adult Fan of LEGO (AFOL), který s Legem oficiálně spolupracuje. Ten přestavěl model do finální podoby, aby ho následně designér Footshopu Peter Kováč doplnil o tkaničky a samolepky, jež botu dotvářejí. Nejsložitější pak na celé tvorbě byla podrážka.

Jak dále zástupci Footshopu pro CzechCrunch doplňují, nepůjde o poslední takovou spolupráci – se společností LEGO mají nadále v plánu pokračovat a již mají venku pár nových nápadů, byť nemohou zatím specifikovat, co z nich ve výsledku vznikne.