Tesla chce k novým automobilům za jednotnou cenu nabízet i kompletní servis a pojištění

teslanew
0Zobrazit komentáře

Automobilů na elektřinu se na silnicích za poslední roky pohybuje čím dál více. Ať už to jsou hybridy s kombinací benzínu či nafty anebo plně elektrická auta, je to trend, kterým se pravděpodobně bude automobilový průmysl ubírat. A k jeho dobrému jménu mu samozřejmě pomáhají i společnosti jako Faraday Future, Toyota nebo Tesla.

Právě Tesla chce nyní nákup a provoz elektromobilů zase o kus zjednodušit tím, že nabídne svým zákazníkům nejen koupi vozu a základní servis, ale za mírně vyšší cenu oproti běžné, i pokrytí nákladů spojených s běžným opotřebením automobilu, údržbou a pojištěním. Po koupi se tak zákazníci nemusí starat absolutně o nic a mohou pouze jezdit.

ehang1

Přečtěte si takéTakto bude vypadat přeprava lidí pomocí dronů v Dubaji, která se spustí už za pár měsícůTakto bude vypadat přeprava lidí pomocí dronů v Dubaji, která se spustí už za pár měsíců

Tahle myšlenka je nyní testována v pilotním provozu v Asii, kde je takto možné Teslu objednat přes oficiální dealershipy. Jeff Evanson z Tesla Motors pro server TechCrunch navíc potvrdil, že pojištění v takovém balíčku je speciálně uzpůsobeno samoříditelnému režimu automobilu a že je aktuálně řešeno za pomocí partnerů. Tesla ovšem nevylučuje ani rozběhnutí vlastního pojištění.

Novinky pravděpodobně čekají i výrobu

Tesla toho samozřejmě chystá více. Z těch podstatných věcí se ale objevila i zmínka Elona Muska o možném rozšíření nevadské Gigafactory na výrobu baterií o tři další takové továrny. Již v průběhu příštího roku totiž Gigafactory ve Sparks dosáhne maximální kapacity a bude muset svoji výrobu rozdělit na divize Tesla Energy (solární panely) a články baterií pro automobily.

gigafactory

Foto: Tesla

První výrobní továrna Tesla Gigafactory v americkém státě Nevada

Bližší informace známy nejsou – je ovšem možné, že k výstavbě další továrny budou využity prostory v americkém Buffalu, kde získala Tesla továrnu prostřednictvím nákupu solárního startupu SolarCity.

Foto: Tesla Motors

Diskuze (0)

Novinka

Anonym