Tesla překonala se svým Modelem X světový rekord při tažení letadla o hmotnosti 130 tun

qantas
0Zobrazit komentáře

Americká automobilka Tesla překonala další rekord. Ve videu, které zveřejnila australská letecká společnost Qantas Airways se Model X Tesly v nejvyšší konfiguraci P100D pokusil táhnout dopravní letadlo Boeing 787-9 Dreamliner o hmotnosti přibližně 130 tun. A podařilo se mu to bez větších potíží na letišní dráze na vzdálenost 300 metrů.

Tím Tesla a její Model X překonala Guinessův světový rekord nejtěžšího vlečeného nákladu přepraveného sériově vyráběným elektromobilem. Dle oficiální specifikace je schopen Model X táhnout náklad o hmotnosti 2,5 tuny, což je značný rozdíl. Qantas celou akci podnikl především proto, že se chystá rozšířit svoji flotilu elektrických vozidel pro přepravu nákladu a letadel.

call

Přečtěte si takéAmeričan dostal za obtěžující reklamní telefonáty rekordní pokutu ve výši 120 milionů dolarůAmeričan dostal za obtěžující reklamní telefonáty rekordní pokutu ve výši 120 milionů dolarů

Letecká společnost Qantas Airways byla v minulosti často kritizována za znečišťování ovzduší nadměrným využitím fosilních paliv ve svých strojích, a proto se snaží o zásadní změnu. Její relativně nový model letadla 787-9 Dreamliner je zároveň jediným, který je využíván na nejdelší trasy společnosti, například 17 hodinový let mezi australským Perth a Londýnem.

qantastesla2

Spolupráce mezi Teslou a Qantas Airways ale není zdaleka první. V minulosti tyto firmy publikovaly marketingové video, ve kterém Tesla Model S P90D soupeří v závodu na letištní dráze s Boeingem 737-800. Než letadlo vzletělo, dostalo se na rychlost 257 kilometrů za hodinu, oproti tomu Tesla těsně prohrála při rychlosti 249 kilometrů za hodinu.

Na video s tažením letadla se můžete podívat níže:

Foto: Qantas Airways

Diskuze (0)

Novinka

Anonym