Tesla ve spolupráci s E.ON otevřela v Česku první oficiální Supercharger na své elektromobily

Čekalo se dlouho a mnozí by mohli namítat, že by takový krok dokonce neměl v nejbližší budoucnosti žádný smysl, ale E.ON a Tesla si řekli, že přišel ten správný čas. U Humpolce se totiž u jedné z benzínových stanic před necelým měsícem otevřel zcela nový a prozatím i jediný Supercharger pro nabíjení elektromobilů Tesla, v České republice.

V rámci nabíjecího prostoru je k dispozici celkem 6 Supercharger stanic, v kombinaci s řadou dalších nabíjecích modulů pro jiné typy vozidel. Nabíjet je možné 24 hodin denně a pro zákazníky Tesly je vše samozřejmě zcela zdarma. Jak už bylo zmíněno, celou věc spolufinancoval energický koncern E.ON, který pomohl postavit stanici v duchu moderního stylu.

avast-prague-hq-main

Přečtěte si takéČeský Avast kupuje za 1,3 miliardy dolarů konkurenční AVG

Skvělou zprávou je, že jakmile se Superchargery ve střední Evropě masivně rozšíří, bude se Tesla poohlížet i po oficiálním obchodním zastoupení na tamních trzích a v případě její koupě tak nebude třeba řešit administrativu spojenou s dovozem nových vozů ze zahraničí.

superchargermap

Nový Supercharger je navíc zalistován i na oficiální mapě Tesla Motors, společně s těmi dalšími nejbližšími, které se pohybují u německých a rakouských hranic s Českem a stanicí se 4 Superchargery ve slovenském Zvolenu.

supercharger3
supercharger2

Foto: Ecofuture.cz

Spoluzakladatel CzechCrunche, nadšenec do byznysu, designu, kryptoměn, cestování a nejrůznějších technologií.