Thor hledá sám sebe a chrání bohy před zkázou. Marvel ukázal epický trailer na Thor: Láska jako hrom

Vedle titulního hrdiny se v novém filmu objeví i ženská verze Thora.

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

thor-love-and-thunder-chris-hemsworth-marvel-avengers-disney

Reprofoto: Marvel Entertainment/YouTube

Chris Hemsworth ve filmu Thor: Láska jako hrom

0Zobrazit komentáře

První Thor z filmového univerza Marvelu (MCU) byl zajímavým kontrastem cizího světa a Země, jeho pokračování s podtitulem Temný svět ale tak trochu ztratilo tvář. Nové a překvapivé pojetí pak pro boha hromu a blesku našel režisér Taika Waititi, který z Thora: Ragnaroku udělal komedii. Kam se ale postava po své podivně vtipné (a depresivní) epizodě a událostech z Avengers: Endgame může vydat dál?

Diváci se s Thorem naposledy setkali na konci Avengers: Endgame. V předchozím filmu selhal a nezastavil vymazání poloviny veškerého života ve vesmíru. Avengers ale dostali druhou šanci. Genocidálního Thanose se jim nakonec podařilo porazit, Thor ale stále pochyboval o tom, jestli se hodí na superhrdinu. Rozhodl se vzdát trůnu Nového Asgardu, předal korunu hrdince Valkyrii a odletěl neznámo kam se Strážci galaxie.

Ani z prvního traileru na nové pokračování Thor: Láska jako hrom, který teď vyšel, jeho další směřování není vůbec zřejmé. Hrdina totiž po odhození červené kápě a zasazení válečné zbraně do země sám hledá svou další cestu. Jelikož se režie opět chopil Australan Taika Waititi, odhalené záběry nabízejí nejeden vtip a vizuální hravost. Thor se objevuje v mnoha různých prostředích a rolích – od hippie rockera přes piráta až po superhrdinu.

Více detailů odhaluje oficiální synopse filmu. Thor se podle ní snaží najít vnitřní klid, vyruší ho v tom ale nový zloduch Gorr, řezník bohů, který usiluje o vymýcení všech božských bytostí. Hlavní hrdina tak musí dát dohromady tým mocných přátel královny Valkyrie, Korga a bývalé přítelkyně Jane Foster. Z ní se překvapivě stal Mighty Thor a dokáže ovládat magické kladivo Mjölnir. Všichni se spolu vydávají na nové dobrodružství napříč vesmírem, aby odhalili Gorrovu motivaci a zastavili ho.

Thor od začátku svého působení v MCU platil za jednoho ze stěžejních, ale zároveň méně zajímavých hrdinů. Tvůrci se jeho božský status rozhodli od začátku ironizovat, jeho charakterový oblouk tím a neustálým hašteřením s nevlastním bratrem Lokim ale trpěl. Láska jako hrom se podle všeho pokusí do neseriózního pojetí superhrdiny zcela ponořit a rozvinout ho jako zajímavou, rozervanou postavu.

Taika Waititi v rozhovoru s magazínem Empire už před časem zmínil, že nový film je „nejšílenější věc, jakou jsem kdy natočil. Rozhodně si myslím, že jsme do toho filmu dali všechno. Každý nápad, každý směšný koncept, vtip, kaskadérský kousek nebo postavu. Nemohl bych s tím být spokojenější.“

Vedle Chrise Hemswortha v roli Thora se v Lásce jako hrom vrátí také mnoho dalších tváří. Už zazněla Jane Foster s tváří Natalie Portman a kamenný bojovník Korg, kterého hraje sám Waititi. K nim se připojí všichni členové Strážců galaxie i Jeff Goldblum jako Grandmaster. Hvězdné obsazení doplňuje Christian Bale jako zloduch Gorr, Russel Crowe jako Zeus a další.

Thor: Láska jako hrom je šestým snímkem z takzvané čtvrté fáze MCU, která odstartovala loni seriálem WandaVision a filmem Black Widow. Původně měl vyjít už loni v listopadu, kvůli pandemii a zachování kontinuity série Avengers byl přesunut až na letošní termín 7. července. Ještě před ním do kin 5. května dorazí další očekávaná marvelovka Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym