Tip na výlet: Užijte si výhledy z rozhledny, která připomíná zápalky pohozené nedaleko Božího Daru

Rozměry nevelká, výhledy však zcela dostačující rozhledna je ukázkou moderního pojetí míst, ze kterých se dá obdivovat krása okolních hor a kopců.

bozi-vyhlidka4

Foto: Placehunter

Rozhledna Boží vyhlídka

0Zobrazit komentáře

Sluníčko pomalu ale jistě sílí – a spolu s ním i touha vyrazit na pořádné výlety do přírody. Pokud vás toto vábení zavede až do Krušných hor a okolí Božího Daru, můžete navštívit zdejší hypermoderní vyhlídku od libereckých architektů. Přestože Boží vyhlídka rozhodně není velerozhlednou, nabízí možnost rozhlédnout se po skutečně širokém okolí.

Rozhledna je umístěna ve výšce přibližně 1 099 metrů nad mořem, jihovýchodně od města Boží Dar. Dostat se tam dá po červené. Je téměr jisté, že stavbu nepřehlédnete – architekti z libereckého studia Mjölk totiž rozhledně vtiskli zcela jedinečnou podobu.

„Stavba připomíná pohozenou krabičku zápalek. Stříbrný povrch má evokovat těžbu stříbra v regionu,“ vysvětluje cestovatelská aplikace Placehunter, která přináší tipy na zajímavé výlety u nás i v zahraničí. „Ve vyhlídkové věži je instalován zvon, na který si dokonce můžete sami zazvonit,“ dodává.

Celkový výška rozhledny je osm metrů, samotná vyhlídková plošina se nachází ve výšce pěti metrů. I tak je z rozhledny za příznivých podmínek vidět Jáchymovské údolí, Ostrov a Karlovy Vary. Dohlédnout odtud můžete i do Německa a také na známý vysílač na Klínovci nebo Božidarský Špičák.

bozi-vyhlidka3

Foto: Placehunter

Povrch má připomínat místní těžbu stříbra

Boží vyhlídka je jednou ze souboru celé řady extravagantních vyhlídek, které architekti z Liberce navrhli. Další zajímavá se nachází například u obce Růžová v chráněné krajinné oblasti Labské pískovce – a hned několik neméně zajímavých rozhleden od Mjölků je možné obdivovat také v Jizerských horách.


Roubenka na Jelení hoře

Pokud vám hory imponují a nechcete v nich strávit jen jeden den, doporučujeme přenocovat v některé z místních roubených chalup. V případě Roubenky na Jelení hoře na vás čeká autentický zážitek z chalupy s lahvově zelenými kachlovými kamny a dřevem na každém kroku.

„Pokud hledáte pohodlí a velkoryse koncipovaný interiér až pro jedenáct lidí ve třech oddělených ložnicích, jste tu správně,“ popisuje místo platforma Amazing Places, která přináší ta nejzajímavější ubytování.

„Obrovská, plně vybavená kuchyň s jídelnou perfektně poslouží, když zrovna nechcete jíst v některé z místních vyhlášených restaurací. Zatímco po náročném výletu připravujete zaslouženou večeři, vaše ratolesti řádí na venkovním hřišti nebo provětrají herní konzole či deskovky, kterých tu mají opravdu dost.“

bozi-vyhlidka8

Foto: Amazing Places

Roubenka na Jelení hoře

Roubenka Na Stopě

Pokud byste chtěli poznat život v horách podstatně modernějším způsobem, bude se vám líbit taktéž roubená stavba, ovšem podstatně modernější Roubenka Na Stopě, která by se dala přirovnat k zahraničními horským chaletům.

„Po vstupu do roubenky vás překvapí rozlehlý, stylový, ale především útulný prostor jako z časopisu o designu. Prosklené průčelí sahá přes tři patra a pouští do interiéru horské slunce, odrážející se hravě ve světlém dřevě. Kvalitní materiály, smysl pro detail a všeobjímající feng shui z tohoto kouzelného místa dělají skvělé místo pro Relax,“ dodávají Amazing Places.

bozi-vyhlidka1

Foto: Amazing Places

Moderní Roubenka Na Stopě