TV Barrandov dočasně nefungovala. Soukupova firma bojuje s dluhy, televizi odpojili od elektřiny

Zadlužená společnost Jaromíra Soukupa má kvůli exekuci zablokované bankovní účty. Po celých devět hodin tak jeho televize nevysílala.

Jaromír Soukup

Reprofoto: Televize Barrandov/YouTube

Jaromír Soukup

0Zobrazit komentáře

Zadluženost firmy Jaromíra Soukupa Barrandov Televizní studio se dostala tak daleko, že kanály její televize v sobotu devět hodin nevysílaly. Firma byla odpojena od proudu. Diváci tak místo plánovaného programu viděli jen monoskop, než byly dopoledne zapojeny velké dieselové agregáty.

„Elektřina byla odpojena v noci z pátku na sobotu po jednostranném kroku dodavatele. Ten koncem týdne oznámil, že při nezaplacení dlužné částky ve stanoveném termínu přeruší dodávky. Mezitím jsme zprovoznili vlastní zdroje elektřiny a už v deset hodin ráno TVB opět vysílala. Divákům se za technické komplikace omlouváme,“ sdělila výkonná ředitelka televize Andrea Geyer. Diváci tak na třech kanálech TV Barrandov, Kino Barrandov a Krimi Barrandov viděli jen barevné pruhy, nápis „Skupina Barrandov“ a čas.

Zadlužená společnost Barrandov Televizní Studio má kvůli exekuci zablokované bankovní účty a nemůže provádět finanční operace. Firma Jaromíra Soukupa, do které nedávno vstoupil investor Jan Čermák, získala v minulých dnech dočasnou ochranu před klíčovým věřitelem, který účty zablokoval. Městský soud v Praze v pondělí povolil televizní společnosti využít nově vzniklého institutu individuálního moratoria, což firmě umožní ochranu před věřitelem a dál fungovat.

Individuální moratorium je nový nástroj, který se do české legislativy dostal loni v září. Má pomoci firmám, které se ocitly v těžké finanční situaci a během zdlouhavé insolvence by mohly zkrachovat. Zároveň ale musí být zřejmé, že díky nastaveným opatřením se dokážou udržet v provozu a splácet své dluhy. Barrandov Televizní Studio teď musí do měsíce zpracovat restrukturalizační plán a předložit ho věřitelům.

„Situace už je vyřešena,“ řekl o víkendu Deníku N sám Soukup. „Pokud vím, do skupiny vstoupil investor a řídíme společnost společně. Vztah s prodávajícím a zakladatelem naší televize panem (Tomášem) Chrenkem a jeho firmami vyřešíme,“ ujistil.

Čermák od loňského října vlastní polovinu Soukupovy společnosti Empresa Media, pod níž vedle TV Barrandov spadají také časopisy Týden, Sedmička nebo Instinkt. Čermákova firma Servis-24 se specializuje na pomoc firmám zatíženým dluhy.

Televize Barrandov začala vysílat 11. ledna 2009, původně patřila barrandovskému filmovému studiu, od kterého získala i jméno. Soukup ji koupil v roce 2012 od jeho vlastníka Tomáše Chrenka a postupem času se stal hlavní tváří své stanice. Začal moderovat diskusní pořady, zpravodajství i lifestylové magazíny. Televize Barrandov ovšem postupně ztrácela diváky. Zatímco za rok 2017 vykázala mezi lidmi staršími 15 let sledovanost 8,66 procenta, předloni to už bylo pouze 3,21 procenta. S malou sledovaností souvisí také ekonomické potíže televize.

S přispěním ČTK.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym