Tvůrci filmových kamer RED za miliony korun začínají s výrobou holografického telefonu

hydrogenone
0Zobrazit komentáře

Již celou dekádu mezi profesionálními filmovými kamerami, které se účastní natáčení těch největších hollywoodských trháků, ale i vysokorozpočtových českých filmů, vede společnost RED, jenž vyrábí kamery schopné natáčet v nativním 4K, 5K i 8K rozlišení. Jejich cena bez příslušenství začíná v nejvyšší konfiguraci na tařka milionu korun, s příslušenstvím se šplhá na částky mezi 2,5 až 3 miliony.

Teď si chce ale firma mimo klasických kamer zkusit i svůj první mobilní telefon, který svojí cenou bude v té nejvyšší kategorii, mezi Samsungem a Applem, a který nabídne speciální holografický displej – ten bude schopen podle společnosti zobrazovat 3D holografická videa bez potřeby speciálních brýlí nebo dalšího příslušenství.

lubo1

Přečtěte si takéLubo Smid z STRV: Na českém trhu jsme se stali známými, je potřeba to zopakovat v USALubo Smid z STRV: Na českém trhu jsme se stali známými, je potřeba to zopakovat v USA

Telefon s názvem Red Hydrogen One a 5,7 palcovým displejem běžící na Androidu by se měl na trhu objevit začátkem příštího roku a již nyní je ho možné předobjednat za 1195 dolarů, tedy asi 27 380 korun, v aluminiové verzi nebo za 1595 dolarů, respektive 36 552 korun, ve verzi titanové. Zadní čočka fotoaparátu bude schopna zaznamenávat jak klasické fotky a video, tak 3D obsah ve vlastním formátu s názvem Hydrogen.

reddragon

Mezi základními parametry se mimo jiné objevuje také pokročilá produkce zvuku, která má napodobit prostorový 5.1 formát. Přesná technická specifikace zatím není známa, dle parametrů to ale vypadá, že bude muset být telefon vybaven výkoným procesorem, pamětí RAM a zároveň i úložištěm, které musí nový formát videí v syrové formě zvládat.